Drag face skin6

کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت: در کودکی ، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست سطح وسیعی از چربی وجود دارد که در مورد بچه‌ های چاق این مسئله بیشتر صدق می‌ کند، با افزایش سن قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می‌ یابد و چربی زیر پوستی کم می‌ شود.

به تدریج در پوست یک حالت جمع ‌شدگی همراه با چین و چروک ایجاد می ‌شود که ظاهر پوست را تغییر می ‌دهد؛ بافت اطراف چشم و فک پایین شل می‌ شود و موجب می ‌شود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

 

Drag face skin

 

 

 

عواملی مانند کاهش وزن، استرس ‌های زندگی روزمره، در معرض آفتاب بودن، استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می ‌باشند.

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است، به طوری که بسیاری از تغییرات پوستی که زمانی آن را به پیری طبیعی نسبت می ‌دادند، در حقیقت ناشی از تماس مداوم با آفتاب بوده است.

نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد می ‌کند که در مراحل انتهایی منجر به متلاشی شدن عواملی می‌ شود که پوست را شاداب و جوان نگه می‌ دارد (الاستین و کلاژن) به همین دلیل توصیه می‌ شود استفاده از کرم ضدآفتاب را از سنین ۶ماهگی تا یک سالگی برای کودکان خود شروع نمایید، کرم ‌های ضد آفتاب مخصوص کودکان وجود دارد که استفاده از آن ها می‌تواند بسیار مفید باشد.

نشانه‌ های فیزیکی و جسمانی سالخوردگی در تمام بدن رخ می ‌دهد، ولی این علائم در صورت به شکل بارزتری دیده می ‌شود.

کشیدن پوست صورت ، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوان تر از آنچه هست نشان می‌ دهد. کشیدن پوست صورت (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام می ‌شود و البته در هر سن قابل اجراست، در این عمل با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست ، نشانه‌ های افزایش سن کاهش می ‌یابد.

 

 

ویزیت اولیه کشیدن پوست صورت:

در ویزیت اولیه توسط جراح پلاستیک، ممکن است از شما خواسته شود، در حالی که مقابل آینه ایستاده‌ اید دقیقاً خواسته خود را بیان کنید.

باید صریحاً در مورد هر آنچه که در چهره‌ تان شما را آزار می ‌دهد، صحبت کنید، این کار به درک بهتر جراح پلاستیک از انتظارات شما کمک می‌ کند.

در ارزیابی اولیه، جراح پلاستیک، ضخامت، قوام و انعطاف پوست فرد، شدت چروک ‌های صورت و سایر عوامل موثر در کشیدن پوست صورت را می ‌سنجد و ممکن است در مورد انجام جراحی‌ های دیگر همراه با  کشیدن پوست صورت با شما صحبت کند.

از عمل ‌هایی که بنا به درخواست مددجو همراه با کشیدن پوست صورت انجام می ‌شود، شامل بالا بردن ابرو و جراحی زیبایی پلک، اصلاح چانه و جراحی بینی است.

 

 

Drag face skin

 

 

 

چه افرادی برای کشیدن پوست صورت مناسب هستند؟

به ‌طور کلی، کاندیداهای مناسب برای انجام کشیدن پوست برای صورت، برای کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ ای دارند.

 

 برای ارزیابی فرد می ‌توان به نکات زیر توجه کرد:

۱ – وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

۲ – چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی ‌های گونه

۳ – شلی پوست، چین ‌ها و ستون ‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن.

با کشیدن پوست صورت تمام مشکلات ذکر شده مرتفع می ‌گردد، اما افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین ‌های دور دهان را نمی‌ تواند رفع کند.

 

 

Drag face skin

 

 

 

 

انجام روش کشیدن پوست پیشانی به روش های زیر امکان پذیر است:

پزشک یک برش جراحی در سطح بالای گوش روی پیشانی ایجاد کرده و این برش را در امتداد خط رویش مو ادامه می دهد.

در صورتی که بیمار طاس باشد، جراح ممکن است شکاف مورد نیاز را در وسط فرق سر ایجاد کند تا به این ترتیب از ایجاد جای زخم آشکار پس از عمل جراحی خودداری کرده باشد.

بعضی جراحان شکاف های کوچک در سر ایجاد کرده و از آندوسکوپ برای عمل جراحی استفاده می کنند. آندوسکوپ یک لوله کوچک است که در سر آن یک دوربین قرار دارد.

پس از برداشتن بافت و پوست اضافی و دستکاری عضلات، پزشک شکاف های ایجاد شده را با بخیه یا گیره می بندد. قبل از پوشاندن زخم ها با گاز استریل و بانداژ کردن آن، مو و پوست صورت بیمار شستشو داده می شود تا به این ترتیب مشکلی برای پوست ایجاد نشود.

 

 

Drag face skin

 

 

 

 

 

نحوه کشیدن پوست صورت:

این عمل در بیمارستان یا کلینیک‌ های کوچک و یا در مطب انجام می‌ شود و از بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام بخش داخل وریدی استفاده می ‌شود.

اکثر برش‌ ها، در داخل خط مو قرار می‌ گیرد. از طریق برش جراحی، ‌قسمت‌ های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می ‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌ کشند، برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌ شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌ زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می ‌رود، ممکن است برش کوچک و ناآشکاری نیز در زیر چانه ایجاد شود.

پس از عمل می ‌توان به راحتی جای برش را با موها یا آرایش پوشاند، حتی ممکن است در مواردی که موی فرد کوتاه باشد، بیمار بخواهد که جراحی کمی به تأخیر بیفتد تا موها به اندازه کافی بلند شده و بتواند خط برش را تا زمان التیام مخفی سازد.

کشیدن پوست پیشانی یک عمل جراحی است که برای درمان افتادگی پوست پیشانی، بالابردن ابرو ، و پلک بالا استفاده می شود.

این روش درمانی همچنین می تواند باعث بهبود وضعیت چین و چروک های پیشانی و خطوط ایجاد شده بین چشم ها شود.

 

 

 

Drag face skin

 

 

 

کشیدن پوست پیشانی می تواند پوست اضافی را حذف کرده یا در عضلات پیشانی تغییر ایجاد کند و به این ترتیب علائم افزایش سن به خاطر افتادگی ابروها، پف کردن پلک بالا، تشکیل خطوط پیشانی، و خطوط اخم را بر طرف کند.هم چنین برای برطرف کردن چین و چروک های گردن می توان از لیفت گردن استفاده کنیم.

در این حالت ممکن است از عمل جراحی به صورت تنها یا به همراه سایر روش های درمانی همچون لیفت صورت با نخ، جراحی پلک، و عمل جراحی تغییر شکل بینی استفاده شود. لیفتینگ با نخ را می توان در مطب جراح، در یک مرکز جراحی به صورت سرپایی، یا در بیمارستان انجام داد. کشیدن پوست پیشانی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و لیفت ابرو با نخ نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

در طول روش کشیدن پوست پیشانی بیمار بیدار است، اما به خاطر استفاده از مواد بی حسی دردی را احساس نمی کند. علاوه بر این ممکن است برای بیمار از داروهای ضد تشویش و آرامش بخش نیز استفاده شود.

در بعضی موارد، ممکن است برای انجام کشیدن پوست پیشانی بیمار به طور کامل بیهوش شود.

در طول این درمان، بیمار ممکن است کمی احساس کشیدگی در پوست پیشانی خود داشته و مقدار کمی ناراحتی احساس کند.

به همین خاطر ممکن است بعضی بیماران از پزشک خود بخواهند از بیهوشی عمومی برای عمل جراحی استفاده شود و به این ترتیب بیمار در طول فرآیند درمان خواب خواهد بود.

برای انجام کشیدن پوست پیشانی لازم است بخش هایی از موی سر تراشیده شوند. در این حالت معمولاً مویی تراشیده می شود که در جلوی سر قرار دارد، اما بخش عمده موی بیمار دست نخورده باقی می ماند.

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *