Slimming surgeon

پزشک جراح لاغری

پزشک جراح لاغری به افرادی که دچار چاقی مفرط هستند و نمی توانند با ورزش و رژیم غذایی وزن کم کنند و یا دچار مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی باشد این امکان را می دهد که با استفاده از جراحی در طی یکسال به اندامی ایده آل برسند و وزن قابل توجهی را کم کنند.

جراحی لاغری انواع مختلفی دارد که معمولا با محدود کردن مقدار غذایی که فرد روزانه مصرف می کند، باعث کاهش وزن و لاغری فرد می شوند. بعضی از این جراحی های لاغری  نیز با تاثیر بر نحوه ی گوارش غذا و جذب مواد مغذی به شخص  کمک می کنند. با این حال همه ی انواع این جراحی های لاغری می توانند خطرات و عوارضی مانند عفونت، فتق و لختگی خون را به دنبال داشته باشند. بسیاری از افراد پس از جراحی لاغری، به سرعت وزن کم می کنند اما مدتی بعد، دوباره کمی وزن اضافه می کنند. در صورتی که ورزش کنید و رژیم غذایی خود را رعایت کنید می توانید به خفظ پایین نگه داشتن وزن خود بسیار کمک کنید. همچنین برای باقی عمر، نیاز به معاینه و پیگیری های پزشکی نیست.

 

 

Slimming surgeon

 

 

 

کدام جراحی را پزشک جراح لاغری به شما پیشنهاد می کند؟

جراحی لاغری به فاکتورهای زیادی از جمله نوع تغذیه و بیماری‌ های همراه بستگی دارد. برای مثال کسانی که ریفلاکس معده دارند توصیه به جراحی لاغری نمی‌شوند یا کسانی که سابقه سرطان فامیلیال معده دارند نباید جراحی بای‌ پس معده را انجام دهند زیرا در این عمل دو قسمت معده از هم جدا می‌ شود و دیگر با آندوسکوپ به آن دسترسی نخواهیم داشت تا معده را بررسی کنیم.

 

 

نکاتی که پزشک جراح لاغری به شما توصیه می کند:

افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند، متاسفانه از عوارض و بیماری‌های مختلفی رنج می‌ برند و ریسک بسیار بالاتری برای ابتلا به بیماری‌ هایی ازقبیل دیابت، چربی خون بالا، فشار خون بالا، سکته مغزی، سکته قلبی و … دارند. درمان این بیماران به سختی از طریق رژیم غذایی و ورزش  یا بدون درمان دارویی نتیجه بخش خواهد بود و مسلما نتایج درمان در طولانی‌ مدت مایوس‌کننده‌ تر است طوری که میزان عود برای درمان‏ های غیر جراحی چاقی تا ۹۰درصد گزارش شده است.

بنابراین اگر فردی به چاقی مفرط مبتلا باشد، از آنجایی که ممکن است به هر یک از بیماری‌هایی که در بالا ذکر شد مبتلا شده باشد یا در آینده نزدیک مبتلا شود، نیاز است تا با درمان جراحی لاغری به وزن ایده آل  برسد اما باید توجه داشت که درمان جراحی تنها یک روش کمکی برای لاغری است و بیمار متعهد است تا آخر عمر از رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی (پیاده‌ روی روزانه یک ساعت) پیروی کند تا به وزن قبل از جراحی برنگردد.

-فرد بعد از هر جراحی لاغری ممکن است پوست افتادگی پیدا کند.  افراد جوان‌ تر و کسانی که ورزش می‌کنند کمتر دچار این حالت می‌شوند به همین خاطر بهترین جراحی لاغری تهران توصیه می کند که حتما بعد از جراحی لاغری ورزش کنید.

– جراح لاغری در تهران توضیح می دهد که نتایج روش‌ های باندینگ و بالن، موقتی است و برای گرفتن نتایج طولانی‌ مدت باید از روش‌هایی مثل بای‌ پس معده و اسلیو استفاده کنید.

 

 

Slimming surgeon

 

 

 

 

توصیه پزشک جراح لاغری در خصوص بستری شدن بعد از جراحی لاغری:

بعد از عمل توسط بهترین جراح لاغری تهران، مدت بستری در بیمارستان از دو روز تا یک هفته متغیر است. بعد از بستری اکثر بیماران می‌توانند به کارهای روزمره خود برسند. بیماران بعد از ۱۰ روز تا ۳ هفته می‌ توانند به کار خود بازگردند که البته این موضوع بستگی به فرد و شغل او دارد. گاهی اوقات افراد می پرسند که آیا بعد از عمل ممکن است ریزش مو پیدا کنند یا خیر.

پزشک جراح لاغری می گوید هر زمانی که کاهش وزن سریع در بدن به وجود آید (چه از طریق جراحی و چه سایر روش‌ ها) ممکن است با ریزش مو مواجه شوید. این مشکل از ۳ ماه تا یک سال بعد از جراحی ممکن است به وجود آید. البته به این نکته توجه داشته باشید که این مسئله موقتی است و شدت آن در افراد مختلف، متفاوت است. در نهایت موی ریخته شده بازخواهد گشت.

 

آیا چاقی مفرط مورد حمایت بیمه گران است؟

فرد چاقی از نظر بیمه گذار تحت حمایت قرار می گیرد که عدد شاخص BMI وی، ۴۰ یا بیشتر از آن باشد. در این صورت تمام اعمال جراحی فرد با در نظر داشتن سقف مسئولیت  های مالی بیمه گذار تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. البته حساب هزینه  هایی چون اتاق خصوصی و جراحی در یک بیمارستان خصوصی را باید از بخش حمایت بیمه ای کاملا جدا کرد. افراد با شاخص توده بدنی ۳۰-۳۵ نیز می توانند با شرایط خاص تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. در صورتی که اگر بر اثر مشکل چاقی مسائل و بیماری  های ثانویه ای مانند: کمردرد (دیسک کمر) مشکلات ارتوپدی حاد، کبد چرب، فشار خون و چربی خون در فرد به وجود آمده باشد، فرد می  تواند با تجویز پزشک و تایید پزشک معتمد بیمه، تمام اعمال جراحی لاغری خود را تحت پوشش بیمه انجام دهد.

 

 

 انواع جراحی لاغری در تهران:

-جراحی لاغری پلیسه معده

-جراحی لاغری با لیز

-بای پس معده برای لاغری

 

 

 

Slimming surgeon

 

 

 

جراحی لاغری پلیسه معده:

این عمل به روش لاپاروسکوپی انجام می گیرد و فرد قبل از عمل، بیهوش خواهد بود. در این روش طول معده را به صورت دامن روی هم پلیسه می زنیم تا فضای داخل معده تنگ گردد.

به همین خاطر بیمار به دلیل کوچک شدن فضای معده قادر به خوردن حجم زیاد غذا نخواهد بود و در این روش هیچ قسمت از معده برداشته نمی شود وحذف نمی‌گردد، لذا می‌ توان به هر دلیلی که نخواهیم معده را به حالت اول برگردانیم.

این روش در بیمارانی که حدود ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم اضافه وزن دارند، روش مناسبی می باشد. ضریب چربی این بیماران بین ۳۵ تا ۴۰ دارند.

 

عوارض جراحی پلیسه معده طبق گفته ی پزشک جراح لاغری:

از آنجا که در این روش هیچ قسمتی از معده بریده نمی شود، احتمال بروز عوارضی مثل نشت داخل شکمی و یا خونریزی اندک است و درصورتی که عارضه ای رخ دهد، با بازکردن پلیسه مشکل ایجاد شده برطرف خواهد شد.

جراحی لاغری پلیسه معده یک روش دائمی است و می‌ تواند برای همیشه در بدن باقی بماند. در ۱۵-۱۰ درصد موارد پس از ۵ سال و به دنبال پرخوری زیاد، معده می تواند تا حدودی متسع شده و پلیسه ها از یکدیگر فاصله بگیرند. در صورتی که بیمار مجددا سیر اضافه وزن  را تجربه کند، امکان عمل و پلیسه مجدد، به منظور کاهش حجم معده وجود دارد.

 

 

 

جراحی لاغری با لیزر:

لیزر لیپولیز، یک روش با حداقل تهاجم برای از بین بردن دائمی چربی ها همراه با کشیدن پوست در ناحیه ی درمان است.

این عمل پیشرفتهی لاغری به کمک لیزر، برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند در ناحیه هایی از بدن که از بین بردن چربی در آنها مشکل است، ظاهر مناسبی داشته باشند؛ مانند چربی پهلو ها، بغل ران ها، شکم، ران ها، دست ها، چانه وباسن.

 

 

 

Slimming surgeon

 

 

 

 

جراحی لاغری بای پس معده:

در روش جراحی بای پس معده نه تنها حجم معده کوچک می شود بلکه تمام طول روده به استثنای ۱۰۰-۱۵۰ سانتی متری انتهایی بای پس شده و از دور جذب خارج می شود.

اگر چه پزشک لاغری جراحی این روش را روشی بسیار موثر و قوی در کاهش وزن و درمان عوارضی نظیر دیابت میداند اما به دلیل سوءجذب بسیار شدید و کمبود شدید ویتامین و پروتئین نیاز به مصرف دائمی حجم زیادی از مکمل ها دارد.

یکی از شایع ترین عوارض این جراحی لاغری اسهال می باشد.

هزینه جراحی لاغری:

هزینه اعمال جراحی چاقی در ایران بیشتر به وسایل عمل بستگی دارد.

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *