Beauty surgeon

پروتز سینه چیست

پروتز سینه نوعی پروتز طبی است که درداخل سینه زنان قرار می گیرد تا شکل و فرم زیباتری به سینه زنان بدهد با این روش پزشک ججم سینه راافزایش داده و یا آن رابازسازی می کند. پروتز های سینه می تواند از جنس سیلیکون، آب نمک یا مواد دیگری باشد.

پروتز سینه

 

پروتز سینه یکی از روش هایی است که برای بزرگترکردن و خوش فرم تر کردن سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد.امروزه این جراحی سینه طرفداران زیادی پیدا کرده است .

پروتزهای سینه درکجا بدن فرد قرار می گیرد

پروتز معمولا در زیرعضلات و یا روی عضلات قرار می گیرد. با توجه به آناتومی بدن خودتان ومعاینه توسط پزشک متخصص وهمچنین سلیقه شخصی خودتان می توانید تصمیم بگیرید که پروتز زیرعضلات قرار بگیرند یا روی عضلات.

زمان مناسب قرار دادن پروتز سینه در بدن

بیشتر زنان قبل از هر اقدامی در مورد گذاشتن پروتز  قبل و یا بعد از بچه دار شدن سوالاتی می پرسند که کدام یک برای قرار داد ن پروتز سینه بهتر است انتخاب هریک به خود بیمار بستگی دارد زیرا انجام جراحی سینه قبل وبعد از بچه دار شدن نیز امکان پذیر است.

زمان قرار دادن پروتز سینه

بیشتر متقاضیان انجام جراحی سینه قبل از بچه دار شدن  این جراحی را انجام داده اند مشکلی همبرای  شیردهی آنان به وجود نیامده است. زیرا  برشی که در این جراحی  استفاده می شود بسیارکوچک است و به غده های شیری اطراف سینه فرد آسیبی وارد نمی شود.

انواع مختلف پروتز سینه

پروتزهای آب نمکی

پروتزهای آب نمکی معمولابه شکل  گرد و مدور است و مواد داخل آن از محلول آب نمک (سالین) استریل  پر شده است این محلول به طور طبیعی در بدن  همه افراد وجود دارد. این پروتز اگر به هر دیلی پاره شود تخت و صاف می‌شود و مایع آن طی فرایندی طبیعی جذب بدن خود می‌شود.  این پروتز برای افراد ۱۸ سال به بالا انجام می شود.

پروتزهای سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی که به شکل گرد و مملو از ژل چسبنده‌ با ظاهر طبیعی است در بدن شما هیچ ناراحتی به وجود نمی اورد. پروتز سیلیکونی اگر به هر دلیلی پاره شود در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود ودربدن فرد باقی می ماند . برای این جراحی بیمارباید  دست‌ کم ۲۲ سال داشته باشد تا بتواند از این نوع پروتزها برای بزرگ کردن سینه استفاده کرد.

 

پروتز سینه سیلیکونی

پروتزهای ژل شکل دهنده

پروتزهای ژل شکل دهنده با سیلیکونی با قدرت چسبندگی بسیار بالا و شکلی متناسب بدن فرد ساخته شده است به کمک این پروتزها بعد از جراحی فرد به زمان استراحت و بهبود کمتری نیاز دارد و عوارض کمتری بعد ازجراحی برای بیمار بروز می‌یابد. البته بیماران جوان‌تر از ۲۲ سال نمی‌توانند از جراحی پروتزسیلیکونی استفاده کنند.

افراد مناسب برای پروتز سینه

-افرادی که قصد دارندجراحی سینه انجام دهند بهتر است افرادی غیرسیگاری و سالمی باشند تا پوست آنها  خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد.

-بزرگ کردن سینه هایی که به طور طبیعی کوچک است

-کسانی که می خواهند فرم و سایزسینه را پس از بارداری، شیردهی یا کاهش وزن ترمیم دهند.

-کسانی که سینه های  نامتقارن دارند.

– افرادی که به هر دلیل نیاز به ترمیم سینه پس از عمل جراحی دارند.

عوارض احتمالی جراحی سینه چیست

می توان گفت جراحی سینه ازجراحی های ایمن است، اما باید مطمئن شد که این جراحی به دست جراح باتجربه و ماهر انجام شود،  با این حال  هماند  همه جراحی ها برخی عوارض را به همراه دارد و این جراحی می تواند اثرات جانبی برای فرد به همراه داشته باشد.

پروتز سینه و سرطان سینه

در مطالعاتی که در سالهای اخیرنشان داده شده است هیچ گونه  ارتباطی بین پروتز و ایجاد سرطان سینه، برای بیماران دیده نشده است. در حال حاضر هیچ مدرک قطعی  که نشان دهنده  رابطه بین پروتز سینه و سرطان  وجود ندارد. تنها ارتباط آن در این است که اگر فردی دچار سرطان سینه باشد ممکن است به وجود پروتز دیرتر بیماری او تشخیص داده شود.

پروتز سینه و سرطان

نکاتی که قبل از کاشت پروتز سینه باید به ان توجه کرد

عوامل متعددی هستند که باید قبل از اینکه  تصمیم به انجام جراحی سینه داشته باشید باید به ان توجه کنید در اینجا به برخی از نکاتی که باید قبل از کاشت پروتز  به آن‌ها اشاره شده است دقت کنید.

 

 

-این را بدانید  پروتز سینهای که در بدن شما قرار می گیرد مادام العمر نیستند؛ پروتزهایی که با جراحی سینه در بدن خود قرار دارد ممکن است بعد از مدتی لازم شود که از بدن شما خارج شود.

 

 

– با مرور زمان وبا گذشت زمان از عمر پروتز ، احتمال رخ دادن مشکلات و عوارض جانبی در بدن فرد وجود دارد.زیرا ممکن است این پروتز تغییراتی در سینه فرد به وجود آورد که از لحاظ ظاهر نامطلوب جلوه دهد، ویا ممکن است تغییرات غیر قابل برگشتی در بدن فرد ایجاد شود.

 

 

امادگی برای پروتز سینه

 

-اگر تمایل دارید در سینه خود پروتز بگذارید باید تا آخر عمر به این عضو توجه داشته باشید  و هرگونه تغییرات  غیرطبیعی را با پزشک خود درمیان بگذارید.

-اگرشما از یروتز سیلیکونی برای کاشت استفاده می کنید ، باید به شکل دوره‌ای MRI  انجام دهید تا ازبروز هرگونه مشکلی آگاه شوید

حاملگی برای زنانی که پروتز سینه دارند

حاملگی برای فردی که جراحی سینه دارد بلامانع است  وهمان گونه که در بالا به آن اشاره شد بافت‌ های سینه درافرادی که پروتزدارند طی بارداری بزرگ شده و پوست نیز کشیده می ‌شود و بعد از حاملگی و پایان شیردهی بافت سینه کوچک و جمع خواهد شد.

اما با این حال نمی توان گفت چه تغییراتی درپروتز سینه رخ خواهد داد ولی حجم پروتز طی بارداری و شیردهی به همان اندازه باقی خواهد ماند.

بازسازی سینه با پروتز سینه

جراحی بازسازی سینه که می توان گفت بخشی از درمان سرطان سینه است .  بسیار از افراد ممکن است برای درمان سرطان سینه خود را از دست بدهند  این افراد با انجام جراحی سینه می توانند به ترمیم و باسازی سینه خود بپردازند .

هزینه پروتز سینه

هزینه پروتز سینه چقدر است ؟

هزینه پروتز  به عوامل مختلفی بستگی دارد این عوامل شامل تجربه ومهارت پزشک ، وضیعت بیمار ،  نوع پروتزی که مورد استفاده قرار می گیرد واین نکته نیز قابل ذکر است که به دلیل اینکه عمل پروتز سینه یک عمل زیبایی است ، بیمه از آن پشتیبانی نمی کند.

رنگ پروتز سینه

از جمله دغدغه‌های افرادی که قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه را دارند این است که رنگ پروتزهای سینه مصنوعی تا حد ممکن به رنگ طبیعی پوست‌شان نزدیک باشد. اگر چه تولید‌کنندگان پروتز تمام تلاش خود را برای ساخت پروتزهای نزدیک به رنگ پوست انجام می‌دهند و حتی تهیه‌ی پروتز سفارشی به درخواست مشتری را هم در دستور کار خود قرار داده‌اند، با این‌همه معمولا اندکی تفاوت رنگ میان پوست طبیعی بدن و پوسته پروتزهای سینه وجود دارد.

 دوام پروتز سینه چقدر است

پروتزهای سینه از دوام زیادی برخوردار هستند اما این پروتزها دوام همیشگی برای شما ندارد و به‌مرور زمان و با گذشت زمان از جراحی فرسوده می‌شوند. زیرا با گذشت زمان پوسته‌ی خارجی پروتز سینه کهنه و نازک شده و درنهایت از بین می‌رود.

در برخی افراد این فرسودگی زودتر اتفاق می افتد مانند خانم‌های ورزشکار به‌خصوص مربی‌های ایروبیک، دوندگان ماراتن، سوارکاران  نسبت به زنان دیگر پروتز دوام کمتری دارد،این افرادبیشتر دچار فرسودگی و پاره‌شدن پروتز سینه می‌شوند. به همین دلیل درصورتی‌که جراحی پروتز انجام داده‌اید، لازم است ۱۰ تا ۱۵ سال بعد از جراحی دوباره آن را تکرار کنند و در صورت نیاز و به تشخیص پزشک، هر چند یک بار سونوگرافی انجام دهید.

 

 

پروتز سینه چیست

 

در پروتز سینه چه نوع برش هایی وجود دارد؟
به طور کلی سه نوع برش اصلی در جراحی پروتز برای جاگذاری کردن پروتز  وجود دارد.  برش زیرسینه ای، در زیر سینه، در قسمت چین زیر سینه ای برش ها برای شما ایجاد می شود. طول برش حدود ۳-۵ سانتیمتر است.

یک روش برش نزدیک پوست تیره نوک سینه فرد می باشد که این برش بیشتر در اطراف و دور لبه ی آن ایجاد می شود.در مورد این برش باید گفت که این نوع برش توسط هیچ، چین پوستی پوشیده نمی شود و جای زخم در این برش می تواند در هنگام شیر دادن برای فرد مشکل ایجاد کند.

 

روش دیگر برشی است که روی یکی از خطوط چین زیر بغل ایجاد می شود؛ این برشبه ندرت توسط پزشکان استفاده می شود چون پیدا کردن مکان مناسب برای پروتزدر بعضی بیماران سخت است و ممکن است بعد از جراحی برای بیمارن مشکلی بوجود آید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *