لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو تجمع چربی در بازو و افتادگی بازو نیز جاوگیری میکند. تجمع چربی، اضافه وزن و افزایش سن دلایل شل شدن و آویزان شدن بازو ها هستند و این مشکل را نمیتوان با ورزش حل کرد پس بهترین راه برای داشتند بازو هایی زیبا انجام لیپوماتیک بازو می باشد.

 

 

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

 

این عارضه در زنان بیشتر از مردان دیده شده است. در علم پزشکی به بیماری زنانی که به افتادگی بازو دچار هستند، لیپودیستروفی نواحی پروگزیمال بازو گفته می‌شود. این افراد علی رغم میل باطنی خود مجبورند، به منظور استتار افتادگی بازوان از لباس‌هایی که ۲ الی ۳ سایز از آن‌ها بزرگتر است، استفاده نمایند. افرادی که به صورت موروثی بازوان بزرگی دارند و تمایل دارند بازوان خود را به صورت طبیعی کوچک کنند باید به این نکته توجه نمایند که ورزش و رژیم به نوبه خود در کوچک شدن بازوان نقش بسزایی خواهد داشت اما تازمان رسیدن به نتیجه ی مطلوب، باید بازه زمانی طولانی طی کنند. قطعاً انجام لیپوماتیک بازو بر روی این افراد ضمن بالا بردن میزان اعتماد به نفس آن‌ها، حس رضایت مندی از اندامشان را نیز به همراه خواهد داشت. لیپوماتیک بازو روشی در لاغری موضعی می‌باشد که در مدت زمانی کوتاه قابل انجام است.

 

لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟

اولین گام برای انجام لیپوماتیک بازو، مراجعه به یک متخصص کار بلد و حرفه ای است. پزشک پس از انجام بررسی‌های لازم، اعلام می‌کند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر. قطعاً افرادی که بازوان حجیمی دارند و یا به دلیل عوامل موروثی یا پیروی از رژیم‌های سنگین به افتادگی بازو دچار شده‌اند، گزینه مناسبی برای انجام این عمل به حساب می‌آیند. پس از این که آمادگی شما از طرف متخصص برای انجام عمل لیپوماتیک بازو تائید شد، بازوان بیمار به خوبی بررسی خواهند شد تا نواحی استخراج چربی در آن تعیین شود. این مسئله یکی از مهم‌ترین مواردی است که پزشک باید به آن توجه داشته باشد زیرا در صورت کم اهمیتی به این معقوله، نمی‌توان در حین عمل چربی‌های زاید را به درستی تخلیه نمود که این امر موجب ایجاد ناهمواری در سطح بازو بیمار خواهد شد. پس از انجام بررسی‌های کامل، می‌توان با خیال راحت برای انجام لیپوماتیک بازو اقدام نمود. در این مرحله، کانولاهای مناسب و با کیفیتی از طرف متخصص به منظور تخلیه چربی‌های زائد بازو انتخاب می‌شود و با کمک آن، چربی‌ها بیرون کشیده می‌شود. پس از آن پوست بیمار لیفت شده و حجم بازوان به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد. لازم به ذکر است که در صورت تمایل بیمار، می‌توان چربی‌های تخلیه شده را به سایر نقاط بدن تزریق کرد و البته به این نکته توجه داشته باشید که لیپوماتیک بازو با بی هوشی موضعی و در یک جلسه ۲ الی ۳ ساعته قابل انجام است.

 

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

مراحل لیپوماتیک بازو:

  • مرحله اول، بیهوشی: برای اجرای بهتر لیپوماتیک بازو و نیز راحتی بیشتر بیمار داروهایی به منظور بی هوش کردن او استفاده می شود. توصیه می شود بیهوشی کلی صورت گیرد. با این حال استفاده از بی هوشی موضعی باید زیرنظر پزشک شما باشد.مرحله دوم، ایجاد خراش: الگو و طول خراش در حین درمان به مقدار و مکان چربی که باید برداشته شود بستگی دارد. این مورد توسط پزشک متخصص صورت می گیرد. معمولا در داخل و یا پشت بازو خراش داده می شود تا لوله نازک (کانال لیپوماتیک) وارد شود. سپس با استفاده از مکش، چربی های اضافی برداشته می شود. بسته به شرایط خاص مقدار خراش کم و زیاد می شود. بافت بریده شده با بخیه داخلی دوخته می شود و در نهایت پوست جدید بر روی زخم ایجاد می شود.مرحله سوم: بستن خراش. خراش ایجاد شده را می توان با استفاده از بخیه جذب شدنی یا بخیه ای که بتوان ۳ الی ۴ هفته بعد آن را کشید دوخته می شود

    مرحله چهارم، نتیجه درمان: نتیجه این درمان پوستی نرم و هموارتر نسبت به قبل است و همچنین کشیدگی پوست و افتادگی آن نیز از بین می رود. با این حال پس از عمل کمی تورم و خون مردگی ایجاد می شود که طبیعی است پس اصلا نگران نباشید و بعد از برطرف شدن آن می توان به نتایج درست رسید.
    در دوران بازیابی پس از عمل جراحی لیپوماتیک، باید بر روی زخم بانداژ قرار داده شود و حتما پوشیده باشد، همچنین به منظور کاهش تورم ناشی از لیپوماتیک بهتر از بازو با باند پلاستیک یا باند فشاری بسته شود. برای کشیدن خون و مایعات اضافی زیر پوست لوله نازکی قرار داده می شود. پس از لیپوماتیک بازو توسط کادر پزشکی دستورات و داروهایی به شما داده می شود.

مراقبت های قبل از لیپوماتیک بازو:

  • آزمایشات کامل پزشکی انجام دهید.
  • داروهایی که مصرف می کنید را به همراه مقدار دوز آن به دکتر اطلاع دهید.
  • سیگار کشیدن را متوقف کنید.
  • از خوردن آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید زیرا اینها باعث افزایش خونریزی می شوند.

 

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

سوالات متداول لیپوماتیک بازو:

*چه داروهایی باید قبل یا پس از لیپوماتیک بازو مصرف گردند؟

* آیا باید پس از لیپوماتیک بازو از بانداژ خاصی استفاده گردد؟

*تا چه زمانی باید از آن ها استفاده کنید و چه زمانی می توانید آن ها را بردارید؟

*بخیه ها چه زمانی به صورت کامل از بین می روند؟

*چه زمانی می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید؟

*دوره بازیابی و مراقبت چه زمانی پایان می یابد؟

عوارض لیپوماتیک بازو:

خطرات بیهوشی

بروز خونریزی از دیگر عوارض ناشی از لیپوماتیک بازو است.

عفونت

دیر ترمیم شدن جای زخم

ایجاد زخم در داخل بافت بازو

آسیب پذیر شدن غدد لنفاوی، عضلات، رگ ها و عصب های بازو

از بین رفتن بافت چربی زیر پوست

ممکن است بخیه جذب نشود اما پوست بر روی زخم ایجاد شود که در این صورت باعث قرمز شدن و سوزش می شود

احتمال درمان مجدد

امکان آسیب دیدن سیستم عروقی و عصبی در این درمان وجود دارد. اگر چه به نسبت سایر درمانهای لیپوماتیک از درصد کمتری برخوردار است اما به طور کل نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

 

 

Lipomatous arm

 

 

 

 

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران و بغل ران یکی از زیر مجموعه های لیپوماتیک بازو می باشد که این عمل نیز یکی از موثر و ایمن ترین راه ها برای رسیدن به لاغری سریع می باشد.

لیپوماتیک ران نسبت به روش های دیگر عوارض بسیار کمتری دارد و روش بسیار ایمنی می باشد که می تواند برای از بین بردن چربی های اضافی اندام های مختلف بدن یکی از بهترین روش ها باشد.

در ابتدا توسط پزشک نواحی که چربی های اضافی در آن مشاهده می شود نشانه گذاری می شود و فرد تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و شکاف های ریزی به طول ۲ الی ۶ میلی متر بروی مناطقی که نشانه گذاری شده بود ایجاد می شود و لوله بسیار نازک کانولا از طریق شکاف ایجاد شده وارد بافت چربی می شود این لوله با حرکات چرخشی و ارتعاشات بسیار سریع چربی های انباشته شده را بدون وارد کردن آسیب به بافت های مجاور تخریب می سازد و با استفاده از دستگاه ساکشن از بدن خارج می کند و تناسب اندام و زیبایی را برای شخص به ارمغان می آورد.

 

هزینه لیپوماتیک بازو:

یکی از فاکتور هایی که افراد برای جراحی زیبایی تناسب اندام در نظر می گیرند هزینه لیپوماتیک بازو می باشد. باید به این نکته توجه داشت برای اینکه برای مدت زمان طولانی می خواهید چربی ها بازنگردد باید از روشی استفاده کنید که هم موثر بوده و هم دارای کمترین عوارض باشد . تبلیغاتی که درباره دارو ها و پک های لاغری باشد در صورتی که موثر باشند اثر آن ها موقت بوده و باعث عوارضی در فرد می شود که از جمله می توان به اختلال در معده یا ایجاد تغییرات پوستی در بدن اشاره کرد. هزینه لیپوماتیک با توجه به گران بودن دستگاه و هزینه جراحی در کلینیک یا بیمارستان و جراحی خود پزشک نسبت به روش های لاغری موقت گران تر بوده ولی هم طولانی مدت بوده و هم امکان عدم موفقیت در عمل وجود ندارد.

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *