لیفت صورت با عمل

لیفت صورت زمانی برای افراد مناسب است که پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد یا با افزایش سن لایه ی زیرپوستی به وجود آمده باشد که نتیجه اش پوست شل و چروکیده میباشد. که به وضوح در ناحیه ی پایین صورت و گردن قابل دیدن است . فاکتور های خارجی از جمله مصرف سیگار، رژیم غذایی، مصرف الکل و آفتاب گرفتن نیز موجب پیری زود رس خواهد شد  و صورت شما را خسته تر نشان می دهد. بوسیله ی لیفت صورت شما با این عوامل مبارزه خواهید داشت  و شما پوستی نرم تر، صاف تر و تازه تر خواهید داشت. لیفت صورت تاثیر به سزایی بر روی چانه و گردن خواهد داشت . پوست به طور قابل توجهیصاف و عاری از چروک میشود . همچنین چروک های اطراف دهان نیز می تواند با درمابراسیون (dermabrasion) ، پیلینگ و لیزر درمان شود.

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

در حین لیفت صورت جراحان پلاستیک ما برشی در راستای شقیقه، جلو و پشت گوش ها به وجود می آورند . بنابراین برش عملا قابل مشاهده نمیباشد. پوست از ساختار زیرین خود جدا می شود ماهیچه ها به بالا و عقب لیفت داده میشوند  و اجازه می دهد پوست در موقعیت مکانی جدیدی قرار بگیرد. در طی لیفت صورت با عمل شما تحت بیهوشی سبک خواهید بود و هیج دردی را احساس نخواهید کرد.

قبل و بعد ازبعد از لیفت صورت با عمل

پیش ارپز اینکه مرخص شوید از بیمارستان پانسمان شما توسط پزشک برداشته خواهد شد  و پانسمان جدید انجام میشود . این پانسمان تمام مدت باید بماند تا هفته ی بعد که برای ویزیت دوباره به مطب یا بیمارستان مراجعه میکنید. روزهای اول بعد از لیفت صورت با عمل جراحی می تواند دردناک باشد، اما این درد می تواند با مسکن ها درمان شود. کبودی و تورم می تواند تا ۱-۲ هفته ادامه داشته باشد و بعد از آن از بین می رود. مهم است که سرتان را برای مدتی بالا نگه دارید بنابراین پیشنهاد می شود چندین بالش در زیر سرتان قرار گیرد و صورت خود را از معرض سرما دور نگه دارید و همیشه به سیگنال های بدنتان توجه کنید.
ممکن است ۶ ماه زمان ببرد تا بتوان نتیجه نهایی جراحی صورت را به صورت کامل مشاهده کرد. اما بعد از کشیدن بخیه شما بهبود قابل توجهی را خواهید دید. علاوه بر آن، مهم است که توقعات منطقی از لیفت صورت با عمل   داشته بلاشید . البته ما این موضوعات را قبل از عمل به شما خواهیم گفت.

 

نحوه انجام لیفت صورت با عمل

در عمل لیفتینگ صورت، از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به همراه تزریق داروهای آرام بخش انجام خواهد شد. مدت زمان عمل لیفتینگ صورت، درحدودا سه ساعت میباشد. اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد. از طریق برش لیفت صورت با عمل ، قسمت‌ های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می‌ کنند و سپس آن را از محل گوش به سمت عقب میکشند. برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و در دور لاله گوش میباشد و تا کناره خط مو در پشت گوش امتداد پیدا میکند. ممکن است برش کوچکی در زیر چانه ایجاد شود.

توصیه‌های قبل از لیفت صورت با عمل

شب قبل از عمل لیفتینگ صورت، سر خود را شستشو دهید و خود را تمیز نمائید.

هنگام ورود به اتاق عمل، فاقد هر نوع آرایش زیبایی باشید

از دو هفته پیش از لیفت صورت با عمل و تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوپروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین پرهیز کنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیازی داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

نکات لازم بعد از عمل لیفت صورت با عمل

 

بعد از عمل لیفتینگ صورت، داروهایی که پزشک تجویز نموده را به صورت مرتب استقاده کنید

در ۱ تا ۲ روز پس از عمل لیفتینگ صورت، بانداژها برداشته می‌شود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از بخش هایی از صورت خود می‌شود. در صورت وجود ورم و کبودی، به خود استرس و نگرانی وارد نکنید، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمی‌ گردد. تورم در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از لیفت صورت با عمل جراحی  قابل دیده شدن است و طی چند هفته برطرف می‌ گردد. بعد از عمل لیفتینگ صورت درجاتی از بی‌حسی در برخی از نواحی صورت حس میشود  که طی چندین هفته یا بیشتر برطرف خواهد شد. طی ۴ تا ۷ روز بعد از عمل لیفتینگ صورت، بخیه‌ها برداشته می‌ شوند.

۱٫ تا چند روز بعد از لیفت صورت با عمل جراحی  استراحت کرده و از فعالیت های زیاد خود داری کنید

۲٫ در زمان خواب، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).

۳٫ قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، موجب کاهش تورم و خونریزی میشود

۴٫ تا چند هفته امکان دارد احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.

۵٫ کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته بعد از لیفت صورت با عمل عوارض نرمال جراحی میباشد

۶٫ بعد از لیفت صورت با عمل جراحی ، آنتی بیوتیک تجویزی را مبه صورت مرتب استفاده نمائید

۷٫ تا مدتی بعد از لیفت صورت با عمل ، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات خود داری کنید

۸٫ در روزهای اول بعد از لیفت صورت با عمل جراحی ، باید از فشار آوردن ، زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده‌روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خون‌تان را بالا ببرد، خودداری کنید.

۹٫ تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا سریع تر خود را درمان کنید

۱۰٫ از تماس مستقیم با تابش آفتاب بپرهیزید و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده نمائید

۱۱٫ حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر کنید

 

عوارض لیفت صورت با عمل جراحی

• بخشی  از عوارض به بیهوشی و … مربوط میباشد

• هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) که در افرادی کگه سیگاری هستند، افراد با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد می‌شود.

• ریزش مو در اثر کاهش خون‌رسانی به فولیکول‌های مو به وجود می آید، ولی پس از مدتی موها دوباره رشد می‌کنند.

• اعصاب صورت ممکن است دچار آسیب شود.

 

نتایج لیفت صورت با عمل

 

در بیشتر بیماران بعد از لیفت صورت با عمل حداقل تا ۱۰ سال بعد از آن به جراحی مجدد نیاز نیست.

به علت دلیل تفاوت های میان متقاضیان، هیچ‌گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از عمل لیفتینگ صورت به دست نمی‌ آورند. نتایج این عمل دائمی نمیباشد و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است به جراحی مجدد  نیاز داشته باشد. در اکثر بیماران حداقل تا ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل لیفتینگ صورت احساس نمی‌گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *