Nasal Operations

عمل بینی تهران

عمل بینی تهران عبارت است از جراحی تغییر شکل بینی. انگیزه‌ی انجام این جراحی می ‌تواند تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد.

قسمت بالایی ساختمان بینی از استخوان و قسمت پایینی آن از غضروف تشکیل شده است. با عمل بینی تهران می ‌توان استخوان، غضروف، پوست یا همه‌ ی این ها را اصلاح کرد.

 

 

 

Nasal Operations

 

 

 

 

عمل بینی تهران از آن‌ دسته جراحی‌هایی است که درمورد همه‌ی افراد دارای مراحل دقیقا یکسانی نیست. به این معنی که هر عمل بینی در نوع خودش منحصربه ‌فرد است و براساس آناتومی بینی و اهداف خاص همان فرد انجام می‌ شود. عمل بینی تهران می تواند به دو روش باز و بسته انجام شود.

جراح برای این که بتواند اصلاحات لازم را روی استخوان و غضروف بینی‌ اعمال کند، بسته به روش و پیچیدگی جراحی، فرد باید تحت بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار بگیرید.

 

انواع عمل بینی تهران به روش بینی باز و بسته:

باید بدانید که عمل بینی ، به دو صورت باز و بسته انجام می شود.روش باز به روشی گفته می شود که بین سوراخ های بینی یک برش ظریف می زنیم که در این حالت پوست به راحتی از روی بینی بلند می شود، اما در روش بسته برش هایی از داخل بینی زده می شود.

 با این حال در هر دو روش پوست از اسکلت بینی جدا می شود چرا که برای دسترسی به اسکلت بینی این کار لازم است. هرکدام از روش های جراحی باز و بسته بینی مزیت هایی دارند که به ان ها اشاره می کنیم.

مزیت روش عمل بینی تهران به روش باز :

در جراحی باز دید پزشک بهتر است و راحت تر می تواند تغییرات لازم را انجام دهد در صورتی که در جراحی بسته این امکان به راحتی وجود ندارد . در جراحی باز توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل سهولت در گذاشتن گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها بیشتر است .

 

 

 

Nasal Operations

 

 

 

 

مزیت روش عمل بینی تهران به صورت بسته:

 • برش پوستی در ناحیه کلوملا را ندارد.
 • زمان عمل کوتاه تر است.
 • تورم بعد از عمل کمتر است.

 

 

 برای کدام بینی ها عمل بینی بسته و برای کدام یک عمل باز توصیه می شود:

اصولا اگر اشکالات بینی خفیف و محدود به برجستگی (قوز) استخوانی/غضروفی باشد و سر بینی نیاز به اقدام محدود داشته باشد، روش بسته ارجح است، اما در عمل بینی ترمیمی که بیشتر برای بار دوم انجام می شود ، دفرمیتی های ناشی از ضربه، اشکالات و غیر قرینگی های سر بینی، اشکالات مادرزادی بینی (بینی/لب شکری) روش باز اولویت دارد.

در عمل بینی گوشتی از آن جا که جهت فرم گرفتن غضروف های ضعیف موجود غالبا نیاز به تقویت و بازسازی وجود دارد روش باز مناسب تر خواهد بود.

 

 

 

Nasal Operations

 

 

 

 

نکات مهم و مراقبت های بعد از عمل بینی تهران :

 • طی روزهای اول پس از عمل از هرگونه ضربه به بینی باید پرهیز شود. به عنوان مثال هنگام خواب باید طاق باز خوابید.
 • استفاده از کیسه یخ مخصوص روی چشم ها که بعد از جراحی بینی به فرد داده می شود تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی برای کاهش تورم الزامی است.
 • تخلیه ترشحات بینی با فشار تا ۲ الی ۳ هفته بعد از جراحی به هیچ وجه نباید انجام شود.
 • طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شست وشو داد.
 • در هفته های اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.
 • و تا حد ممکن تا چند هفته بعد از جراحی بهتراست از عینک به خصوص عینک های آفتابی سنگین استفاده نشود.
 • دو الی سه هفته بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.
 • خوردن غذاهایی که باعث حساسیت و خارش پوست می شوند ممنوع است . همچنین خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند تا هفته ی اول بعد از عمل بینی توصیه نمی شود.
 • شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود بلامانع است.

نکات مهم در عمل بینی تهران:

در این صورت، ظاهر جوان تر بینی با طبیعی بودن آن هماهنگ می شود. در صورتی که در روش های قدیمی بالابردن نوک بینی مستلزم برداشت بیش از حد بافت های بینی است و در بسیاری از موارد، این پدیده با عواقب نامطلوب تنفسی همراهی دارد به طوری که در این بیماران، پره های بینی، در هنگام دم بر روی هم می افتند و مانع تنفس راحت حین خواب می شند.

 

 

 

Nasal Operations

 

در روش های نوین عمل بینی خوب در تهران ، سوراخ های بینی به هیچ وجه دست زده نمی شوند. زیرا در اغلب موارد دست خوردن سوراخ های بینی کاملا مشخص می شود و معلوم است که فرد جراحی شده است چون چین کنار پره بینی از بین می رود و بازسازی این چین و فرورفتگی طبیعی تقریبا غیرممکن است.

 نکته دوم اشکالات تنفسی است که به دلیل کم شدن قطر مجرای تنفسی اتفاق می افتد و بسیاری از این افراد پس از سال های طولانی با مشکلات شدید تنفسی دست و پنجه نرم می کند.

 

 

 

نتیجه‌ عمل بینی تهران :

هر تغییر کوچکی در ساختار بینی حتی در اندازه‌ی میلی ‌متری می ‌تواند روی ظاهر صورت تأثیر بگذارد. اگر برای انجام عمل بینی به جراحی حاذق و با تجربه مراجعه کنید، می ‌توانید امیدوار باشید که نتیجه ‌ی رضایت ‌بخشی خواهید گرفت. خیلی مهم است که هم خودتان از نتیجه‌ ی عمل راضی باشید و هم جراحتان از مشاهده‌ی نتیجه‌ی کارش احساس رضایت کند. گاهی هم شاید تغییرات کوچک کافی نباشند و با جراحتان به این نتیجه برسید که جراحی دیگری برای انجام اصلاحات بیشتر انجام دهید. معمولا در چنین مواردی باید حداقل یک سال برای انجام عمل دوم صبر کنید، زیرا بینتان می‌ تواند در عرض این مدت تغییراتی بکند.

 

 

 

Nasal Operations

 

 

 

 

کدام جراح بینی را انتخاب کنیم؟

عمل بینی خوب در تهران معمولا توسط جراح پلاستیک، جراح پلاستیک صورت یا متخصص گوش‌ و حلق بینی انجام می ‌شود.

 کسی را برای انجام عمل بینی انتخاب کنید که دارای تخصص و مدارک حرفه ‌ای است و مکررا این عمل را انجام می ‌دهد.

 همچنین جراحی را انتخاب کنید که تجربه و اعتبارش در میان بیماران و سایر پزشکان زبانزد باشد و نیز اطمینان حاصل کنید که جراح کارتان را در بیمارستانی با امکانات مجهز انجام دهد.

با رعایت این موارد می‌ توانید عوارض عمل بینیتان را به کمترین مقدار برسانید. ضمنا لازم است که جراح روند عمل را به زبان ساده برایتان توضیح بدهد تا از آن چه قرار است روی بینی‌تان انجام بگیرد آگاه باشید.

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *