عمل بینی ترمیمی

عمل بینی ترمیمی بیشترمناسب افرادی است که بینی آنها بعد از جراحی اولیه نیازمند بازسازی و اصلاح ایراداتی است  که به وجود آمده است.

عمل بینی ترمیمی

در عمل بینی ترمیمی جراح بینی قبل از هر اقدامی به موقعیت قرار گیری غضروف های درون بینی و همچنین ایرادات بینی درجراحی قبلی توجه می کند. همچنین موقعیت بینی قبل از جراحی بینی اول نیز بررسی شود.

عمل بینی ترمیمی بعد از جراحی بینی امکان پذیر است؟

در بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند و از ظاهر بینی خود راضی نیستند، امکان انجام عمل جراحی بینی ترمیمی وجود دارد اما برای گرفتن نتایج بهتر باید حداقل تا یک سال بعداز عمل جراحی صبر کرد.

می توان گفت که برخی اوقات عمل بینی ترمیمی یکی از سخت ترین اعمال جراحی پلاستیک می باشد، به همین دلیل شما باید از مهارت کافی جراح خود جهت انجام عمل ترمیمی زیبایی بینی اطمینان حاصل کنید.

هدف از انجام عمل بینی ترمیمی چیست

به طور کلی هدف از  جراحی ترمیم بینی بهبود زیبایی بینی وهمچنین  بهبود عملکرد تنفسی بینی فرد می باشد.

برخی اوقات حتی اگر جراح شما بهترین نتایج بعداز عمل جراحی بینی بدست آورد ، گاهی به علت تغییرات درصورت ویا در تعداد کمی از بیماران به علت افزایش سن ممکن است نیاز به عمل جراحی مجدد زیبایی بینی داشته باشید.

البته این را بدانید که محدودیت برای انجام  تعداد اعمال جراحی بینی وجود ندارد، اما این را بدانید که با افزایش دفعات جراحی بافت اسکار بیشتری در بینی شما  ایجاد می شود و نتایج خوبی به شما ارائه نمی دهد.

نحوه انجام عمل ترمیمی بینی

جهت بدست آوردن نتایج مناسب از جراحی زیبایی وهمچنین نتایج عملکرد تنفسی مناسب برای بیماران، باید ساختار مناسبی از غضروفهای بینی ایجاد کرد.

این غضروف به  اصلاح ساختار بینی  کمک می کند ودر عمل جراحی رینوپلاستی اولیه از تیغه بینی بدست میآید ولیکن در اعمال بعدی جراحی رینوپلاستی، گاهی جهت بدست آوردن ساختار غضروفی ممکن است جراح از به غضروف اضافی گوش ویا غضروف دنده استفاده کند.

در اعمال عمل بینی ترمیمی جراح باید تمام تلاش خود را انجام  دهد تا از جراحیهای بعدی زیبایی بینی اجتناب گردد .

–  آیا نیاز بهعمل بینی ترمیمی بعداز رینوپلاستی دارم؟

در صورتی که قصد دارید رینوپلاستی ثانویه،انجام دهید باید قبل از هر کاری  مشکلات خود را با جراح درمیان بگذارید،همچنین توقعات شما از رینوپلاستی باید واقع گرایانه باشد. همچنین این نکته را  درنظر داشته باشید که گاهی ظاهر نازیبای شما مربوط به دیگر مشکلات صورت میباشد، به عنوان  چانه شما عقب تراز حالت عادی است  و، با اعمال زیبایی بینی نمیتوانید ظاهر زیباتری پیدا کنید.

چه مشکلاتی با عمل بینی ترمیمی برطرف می شود

افرادی که مشکلاتی مانند کاهش زاویه بین بینی با لب ویا افتادن نوک بینی دارند

کسانی که قوز بینی آنها به صورت کامل برداشته نشده است ، کج باقی ماندن بینی،

کسانی که انحراف تیغه بینی آنها برداشته نشده باشد.

افرادی که پشت بینی و قوس بینی آنها بیش از حد  برداشته شده باشد،

بینی که بیش از حد سربالا شده است.

فاصله سوراخهای بینی بیش ازاندازه است.

دلایل انجام عمل بینی ترمیمی

پره های بینی در محل نامناسب قرار نگرفته اند

همچنین مشکلات تنفسی بیمار ازجمله مشکلاتی هستند که منجر به  عمل بینی ترمیمی می شود.

البته این را بدانید که هریک از اختلالات ذکر شده نیازمند اصلاح توسط پزشک شما است حتی برخی از اوقات با انجام مناسب ترین اقدامات نیز بطور کامل قابل اصلاح نمی باشد.

این نکته را بدانید که بعداز عمل بینی ترمیمی صبر و شکیبایی بیماربسیار مهم است و بنابراین از تصمیمات فوری جهت ترمیم اختلال جزیی بینی خود پرهیز کنید زیرا بهبودی بعداز اعمال ثانویه یک پروسه طولانی مدت است و گاهی به دو سال صبر جهت تصمیم گیری برای اصلاح اختلال باقیمانده زمان لازم می باشد.

آیا عمل بینی ترمیمی تاثیرگذار است؟

همان گونه که می دانید از آنجایی که شرایط و وضعیت  یک بینی عمل نشده با بینی که بر روی آن جراحی انجام شده متفاوت است. بنابراین جراح بینی  برای این نوع جراحی باید بسیار ماهر باشد و تا به کمک  تجربه بالای خود هر نوع نقصی را برطرف کنید.

قبل از جراحی پزشک شما تمامی شرایط را با شما در میان می گذارد تا توقع او از نتیجه جراحی بالا نرود  و عیب ها و محدودیت های این جراحی بینی را بداند.پس می توان گفت میزان موثر بودن این جراحی بینی به نقایص شما و مهارت جراح بینی بستگی خواهد داشت.

عمل بینی ترمیمی چیست

در عمل بینی ترمیمی این نکات رابدانید

اولین نکته ای که عمل بینی ترمیمی باید به آن توجه کنید این است که اگر بینی گوشتی دارید جراح در بینی های گوشتی باید نوک بینی را تقویت وحمایت نکند  تا با یک اسکلت منسجم نوک بینی در  محل مناسب قرار بگیرد.زیرا در برخی مواقع ضخامت بالا پوست  باعث افتادگی نوک بینی خواهد شد.

دومین نکته ای که باید بدانید این است که به هنگام عمل بینی ترمیمی باید زخم های اولیه از بین رفته باشند و یا آنکه تا درصد بالایی بهبود یافته باشد.

این نکته را نیز بدانید که عمل ترمیم بینی نسبت به جراحی اولیه خطرات بیشتری  برای بیماربه همراه خواهد داشت و جراح بینی باید با کمک  تجربه خود مشکلاتی مانند مسدود شدن مجاری تنفسی را برطرف کند

همچنین شما باید ازنتیجه عمل بینی ترمیمی انتظارات عاقلانه ای داشته باشید زیرا در عمل بینی ترمیمی بینی تنها بازسازی خواهد شد و به حالت بینی قبلی شما باز نمی گردد.

دلیل انجام عمل بینی ترمیمی چیست

-چسبندگی ها و فرو رفتگی ها یا گیره ای شدن بینی از مواردی است که موجب انجام عمل بینی ترمیمی می شود.

– افرادی که بعد از جراحی بینی آنها از روبرو پهن به نظر می رسد.

-فاصله بین سوراخ های بینی بعد از جراحی اولیه  زیاد شده باشد.

– خشکی بینی و مشکلات تنفسی به دلیل جراحی بینی اولیه

– پایین بودن نوک بینی از دلایل انجام عمل بینی ترمیمی است

تاثیر عمل  بینی ترمیمی

نتایج حاصل جراحی بینی ترمیمی

درصورتی که این جراحی به درستی وتوسط پزشک ماهری انجام شود ،نتیجه عمل بینی ترمیمی تا حد زیادی مثبت می باشد.اما به این نکته توجه کنید که بهتر است عمل ترمیم بینی بعد از یک سال و بعد ازبهبودی زخم ها انجام شود هر چند ایرادات کوچک را در کمتر از یک سال می توان  با ترمیم بینی  برطرف کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *