جراح لیپوماتیک

جراح لیپوماتیک : لیپوماتیک یک معجزه ی باور نکردنی برای رسیدن به اندامی ایده آل است . بسیاری از افراد که از داشتن شکم های بزگ و یا پاهای حجیم رنج می برند می توانند با استفاده از مشورت با جراح لیپوماتیک و  انجام لیپوماتیک به اندام ایده آل خود برسند، لیپوماتیک کم تهاجم و بی عارضه است و جراح لیپوماتیک می تواند در طول تنها یک جلسه میزان قابل توجهی از چربی های بدن شما را کاهش دهد.

 

 

Laparoscopic surgeon

 

 

 

 

 

مشاوره با جراح لیپومیاتیک و سوالات رایج

قبل از اقدام به هر عملی (عمل های درمانی و عمل های زیبایی) کسب آگاهی در خصوص آن عمل امری ضروری می باشد. بیمار می تواند با مراجعه به جراح مورد نظر مطالب لازم از جمله ، اقدامات پیش از عمل و مراقبت های بعد از عمل را به دست آورد.

افرادی که دچار مشکلات چاقی و اضافه وزن شده اند بدنبال  راه حلی برای کم کردن وزن خود هستند، برخی از این افراد به روش های رژیم غذایی و ورزش کردن نتوانسته اند به وزن ایده ال خود دست یابند به همین جهت سمت دستگاه های پیکرتراشی کشیده شده اند که برای کم کردن وزن راهی بسیار آسان در مدت زمان کم شناخته شده است.

پیش از آن که از دستگاه های پیکرتراشی استفاده کنید بهتر است درباره ی چگونگی به کارگیری و عارضه و مزایای آن اطلاعات لازم را به دست آورید تا در حین عمل و پس از عمل دچار عارضه های احتمالی نشوید.

آیا لیپوماتیک برای بارداری مشکل ایجاد می کند؟

جراح لیپوماتیک در پاسخ به این سوال میگوید خیر، این جراحی هیچ گونه ارتباطی با بارداری ندارد ، اما توصیه می شود که زنان بعد از زایمان این عمل را انجام دهند تا از داشتن یک شکم صاف و زیبا لذت ببرند .

 

لیپومانیک محدوده ی سنی ندارد:

به گفته ی جراح لیپوماتیک این جراحی محدودیت سنی ندارد اما توصیه می شود که این عمل را در افراد بالای ۱۸ سال انجام دهند زیرا در این سن می توان تشخیص داد که رشد قدی و وزنی فرد تکمیل شده است یا خیر .

 

 

 

Laparoscopic surgeon

 

 

 

بازگشت چربی بعد از انجام لیپوماتیک

همانطور که می دانید  در هر جلسه از لیپوماتیک تا ۹ لیتر چربی قابل تخلیه می باشد و می توان در هر بار ۶ تا ۸ کیلو از وزن بیمار را کم کرد این میزان چربی منجر به کاهش سایز و وزن ایده آلی در فرد می شود ، هرچند که تعداد زیادی از سلول های چربی بدن کاهش می یابد اما به یاد داشته باشید که ممکن است بعد از مدت های طولانی و عدم تحرک و خوردن غذاهای پر کالری دوباره چاق شوید ، البته چاقی بعد از لیپوماتیک مانند گذشته نخواهد بود و اگر هم اضاف وزنی در پیش باشد در محل جراحی شده انباشته نخواهد شد .

 

مواردی که قبل از لیپوماتیک باید رعایت شود

  • دیابت فرد باید کنترل شود و در نتیجه اگر پایین یا بالا باشد باید تنظیم گردد
  • فرد نباید مبتلا به فشار خون بالا باشد
  • باید سابقه ی بیماری های قلبی عروقی مثل سکته قلبی یا مغزی در فرد بررسی شود و از انجام جراحی برروی این افراد جلوگیری شود .
  • حتما در صورتی که جراحی هایی قبل از لیپوماتیک انجام شده است را به جراح لیپوماتیک یاد آوری کنید
  • سابقه جراحی شکم و یا پهلو در گذشته باید به جراح لیپوماتیک اطلاع داده شود.

 

 

 

Laparoscopic surgeon

 

 

 

 

بعد از تائید جراح لیپوماتیک برای اینکه شما فرد مناسبی برای جراحی هستید یا خیر ، باید آزمایشات لازم و تمهیدات اولیه ای را اجرا نمایید :

مهم ترین موارد لازم قبل از جراحی

  1. آزمایش خون برای تشخیص کم خونی یا فشار خون
  2. بررسی سلامت کلیه و کبد
  3. آزمایش جهت عدم بارداری در خانم ها
  4. تست انعقاد خون
  5. تست هپاتیت و سایر بیماری ها
  6. پر کردن فرم رضایت نامه
  7. تصاویر قبل از جراحی ( گرفتن عکس برای پرونده بیمار از مناطق مورد درمان )

 

 

مزایا انجام جراحی توسط جراح لیپوماتیک با سایر روش ها

  1. پخش یکنواخت لایه چربی در زیر پوست بسیار عالی می باشد. در روش لیپوماتیک شما نمی توانید هیچ گونه چربی گلوله شده در زیر پوست پیدا کنید. در صورتی که در سایر روش های ساکشن ممکن است در برخی نقاط پوستی چربی ها به صورت گلوله انباشته شوند.
  2. لیپوماتیک در مقایسه با روش های سنتی ساکشن که نیاز به شش ماه و همچنین روش لیزر لیپولیز که نیاز به دو تا چهار ماه بستن گن دارد ، اصلا نیازی به بستن گن ندارد. اما برای جمع شدن بهتر پوست توصیه می شود تنها مدت ۳۰ الی ۴۰ روز گن بسته شود.
  3. در روش لیپوماتیک به دلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی فرآیند جمع شدن پوست در مقایسه با سایر روش ها بهتر صورت می گیرد.
  4.  مزیت دیگر لیپوماتیک نسبت به سایر روش های مشابه بیهوش نشدن بیمار می باشد. در روش لیپوماتیک ، بی حسی موضعی کافی می باشد. بیمار هیچ گونه دردی حس نخواهد کرد و نیازی به دارو های خواب آور نیز ندارد.
  5. تورم و ترشحات بعد از لیپوماتیک خیلی کم می باشد. در بدترین حالت تا ۳۶ ساعت ممکن است به طول بیانجامد در صورتی که در سایر روش ها بسیار بیشتر خواهد بود.
  6. مزیت دیگر لیپوماتیک ریسک کم آن در برابر سایر روش ها می باشد.
  7. شاید مهم ترین مزیت لیپوماتیک عدم احتمال آمبولی چربی می باشد.
  8. عمل لیپوماتیک هیچ نیازی به بستری شدن ندارد و شما می توانید بلافاصله بعد از عمل به فعالیت های عادی و روزمره ی خود بپردازید. بیمار پس از عمل خستگی و کوفتگی زیادی نیز ندارد.

 

 

Laparoscopic surgeon

 

 

 

توجه کنید:

جراح لیپوماتیک قبل از انجام جراحی حتما BMI شما را چک خواهد کرد و به شما اطلاع خواهد داد که جراحی برای شما مناسب است و آیا شما را به تناسب اندام مطلوبی میرساند و یا خیر.

محاسبه BMI به این صورت میباشد که، ابتدا جراح لیپوماتیک وزن شما را (کیلوگرم) اندازه گیری می کند.
سپس قد شما نیز بر حسب متر اندازه گیری میشود و عدد به دست آمده را به توان دو می رسانند.
و در آخر وزن را تقسیم بر مجذور قد می کنند.

 

حال عدد به دست آمده را با حالت های زیر مقایسه کنید:

  1. کم تر از ۱۸٫۵ : کم وزن
  2. ۱۸٫۵ تا ۲۵ : وزن طبیعی
  3. ۲۵ تا ۳۰ : اضافه وزن
  4. ۳۰ تا ۳۵: چاقی متوسط
  5. ۳۵ تا ۴۰ : چاقی زیاد
  6. بیشتر از ۴۰ : فوق العاده چاق

به راحتی متوجه خواهید شد در چه وضعیتی قرار دارید. در صورتی که تعادل دارید و نیاز به انجام جراحی نیست، بسیار عالیست. اما اگر چاق تر از حد متوسط هستید ، باید بدانید که مناسب ترین روش برای شما رژیم و ورزش است. اما به گفته ی جراح لیپوماتیک در تهران، افرادی که چاقی زیاد دارند می بایست علاوه بر رژیم و ورزش به پزشک نیز مراجعه نمایند. زیرا ممکن است رژیم و ورزش به اندازه کافی بر روی این افراد تاثیر گذار نباشد. اکنون این پرسش مطرح می شود که کدام یک از جراحی ها را برای کاهش وزن انتخاب کنید…
از نمونه های این جراحی ها می توانیم به گذاشتن بالون درون معده ، کوچک کردن معده مثل پلیسه و اسلیو معده ، کوتاه کردن روده مانند بای پس معده و یا روش های آشنا تر مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن.

 

 

 

 

Laparoscopic surgeon

 

 

 

توصیه های جراح لیپوماتیک در تهران در مورد مراقبت های پس از لیپوماتیک :

پس از لیپوماتیک نباید از کمپرس سرد و یا گرم استفاده کرد .

پس از انجام لیپوماتیک نیاز است سه هفته اول از گن تنگ استفاده نمایید ، سپس از گن کمی شل تر استفاده نمایید. جراح لیپوماتیک توصیه میکند که حتما گن را استفاده نمایید ، زیرا استفاده از گن سبب تاثیر فراوانی در نتیجه جراحی می شود و به بهبودی شما کمک می کند ، استفاده از گن برای خارج شدن ترشحات و کاهش ورم ها تاثیر خوبی دارد .

زمانی که شما لیپوماتیک را انجام می دهید مراقبت های مربوط به آن کمک شایانی به تسریع روند بهبودی و نتیجه جراحی دارد بنابراین با رعایت چند نکته ساده می توانید از نتیجه جراحی خود نهایت رضایت را داشته باشید .

جراح لیپوماتیک در تهران بیان می کند زمانی که لیپوماتیک را انجام دادید به آسانی می توانید چربی های برداشته شده را به نواحی مختلف بدن تزریق نمایید .

با تزریق چربی به نواحی مختلف بدن می توانید جوانسازی پوست یا برجسته سازی باسن و سینه ها را انجام داد و  حتما تزریق چربی و عمل لیپوماتیک را در مراکز معتبر انجام دهید تا با مشکلاتی که ممکن است در مراکز غیرمعتبر رخ دهد پیشگیری نمایید .

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *