جراح زیبایی

جراح زیبایی کیست ؟ جراح زیبایی و جراح پلاستیک ، شخصی است که پس از اخذ مدرک دکتری در رشته پزشکی و سپس گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحی عمومی، برای آموزش دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی (به مدت ۳ سال) در مراکز دانشگاهی معتبر تعلیم می‌ بیند. این دوره طولانی آموزش حکایت از اهمیت و پیچیدگی علوم مربوطه دارد.

 

 

 

Beauty surgeon

 

چطور برای جراحی زیبایی، جراح زیبایی  مناسب را انتخاب کنیم؟

 برای انجام جراحی زیبایی اولین نکته ای که افراد کاندید باید به آن دقت داشته باشند اعتماد به جراح است. این افراد باید به تجرب و تبحر پزشک خود مطمئن باشند و به علاوه از مدرک پزشکی آن اطمینان کامل داشته باشند. چرا که جراحی زیبایی کاری بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی داشته باشند.

 

 

چطور کاندید مناسب ، جراحی زیبایی را می توان انتخاب کرد؟

برای انتخاب کاندید جراحی زیبایی، جلسات مشاوره قبل از جراحی هم برای بیمار و هم برای جراح زیبایی بسیار حائز اهمیت است. دراین جلسات باید به بیمار بها داد و از مقتضیات سنی، وضعیت روانی، شخصیتی، فرهنگی، خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد.

 

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

جراحی زیبایی ، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

جراحی زیبایی دامنه گسترده ‌ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی‌ شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، جراحی چانه (زاویه سازی فک) و …. در خیلی از مواقع با کمک جراحی زیبایی یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد.

به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی زیبایی حل کنند.

 به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.

یکی از مهم‌ ترین مراحل در اطمینان از نتایج موفقیت‌ آمیز عمل جراحی زیبایی انتخاب جراح زیبایی مناسب است. با توجه به اینکه جراحی زیبایی یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی‌ ها است، استفاده از خدمات یک جراح متخصص زیبایی و باتجربه در این زمینه از اهمیت قابل توجه برخوردار می ‌باشد.

یک جراح زیبایی ، دارای روابط عمومی قوی بوده و بر این اساس به خوبی و با صبر و حوصله فراوان به صحبت ‌ها و نگرانی‌ های بیمار گوش می‌ کند. با وجودی که بسیاری از جراحان ممکن است از این شرایط برخوردار باشند، تعداد زیادی از جراحان نیز در این رابطه ضعف دارند.

 به همین دلیل لازم است دقت مناسب در هنگام انتخاب پزشک برای جراحی زیبایی وجود داشته باشد. جراح زیبایی سر و گردن از روش‌ های درمان مختلف بر اساس مشکل یا شرایط بیمار استفاده کرده و به این ترتیب تغییرات مورد نیاز را در ناحیه صورت و گردن ایجاد می ‌کند. بنابراین امکان دستیابی به نتایج ظاهری مورد نظر بیمار فراهم شده و در ادامه این شرایط افزایش اعتماد به نفس بیمار را به همراه خواهد داشت.

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

 

عمل جراحی زیبایی صورت:

نشان دادن احساسات در ناحیه صورت به افراد امکان می ‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این ظاهر افراد دارای تاثیر خاص بر درک سایرین نسبت به آن ‌ها است و به همین خاطر بسیاری افراد تلاش می‌ کنند با استفاده از روش‌ های مناسب از بهترین شرایط ظاهری در ناحیه صورت خود برخوردار باشند.

بنابراین برخی افراد تلاش می ‌کنند ویژگی‌ های صورت خود را بهبود بخشند. همچنین سایر افراد ممکن است با ایراد های ظاهری در ناحیه صورت متولد شوند که برای مثال در این زمینه می ‌توان از شکاف لب و کام، ماه‌ گرفتگی، یا سایر مشکلات مانند آن نام برد.

 این افراد نیز احتمالاً به دنبال رفع مشکلات ظاهری خود می ‌باشند. از طرف دیگر، بسیاری افراد ممکن است با افزایش سن با علائم پیری همچون لکه ‌های خورشیدی، یا آسیب ‌دیدگی ‌های خاص در صورت مواجه شوند. خوشبختانه، امروزه بسیاری از این شرایط از طریق روش ‌های زیبایی قابل درمان هستند.

انواع مختلف جراحی ‌های زیبایی صورت:

حوزه شرایطی که امکان تشخیص و درمان آن‌ها توسط متخصص جراحی زیبایی سر و گردن وجود دارد بسیار متنوع است و می ‌تواند شامل کل ناحیه صورت، بینی، لب ‌ها، گوش‌ ها، و گردن باشد.

 به این ترتیب جراحی زیبایی صورت یک جزء از گرایش گوش و حلق و بینی است که امکان طبقه ‌بندی آن به دو گروه جراحی ساختاری و جراحی زیبایی وجود دارد.

جراحی زیبایی ساختاری توسط جراح زیبایی:

جراحی زیبایی ساختاری برای افرادی انجام می‌ شود که ممکن است با نقص خاص در زمان تولد مواجه باشند. برای مثال در این رابطه می ‌توان از شکاف لب و کام یا برجستگی لاله گوش نام برد.

 علاوه بر این از طریق این جراحی امکان درمان سایر مشکلات ایجاد شده در نتیجه تصادف ‌های رانندگی، آسیب ‌دیدگی، سوختگی، یا نتایج نامناسب حاصل از جراحی‌ های قبلی نیز وجود دارد. از این نوع جراحی‌ ها همچنین برای درمان عوارض برخی بیماری ‌ها همچون سرطان پوست نیز استفاده می ‌شود.

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

جراحی زیبایی صورت توسط جراح زیبایی:

جراحی زیبایی صورت یک نوع جراحی است که برای بهبود ویژگی‌های ظاهری اجزا و ساختارهای صورت استفاده می ‌شود. روش‌ های رایج در این حالت شامل لیفت صورت، لیفت چشم، عمل جراحی زیبایی بینی، پروتز چانه و گونه، لیپوساکشن، و رفع چین و چروک‌ های پوست است. به این ترتیب یک دکتر متخصص پوست از آموزش و تجربه مناسب برای درمان همه این مشکلات برخوردار می ‌باشد.

جراح زیبایی روش هایی برای زیبایی سر و گردن به شما پیشنهاد می دهد؛ این روش‌ ها شامل استفاده از تزریق بوتاکس یا چربی و نیز تزریق ژل است که می ‌تواند نقش موثر در بهبود چین و چروک‌ های پوست داشته و یک انتخاب جایگزین برای عمل جراحی جوانسازی صورت است.

 هدف اصلی از عمل‌ های جراحی زیبایی در این شرایط ایجاد نتایج استثنایی بدون نیاز به بهبودی یا مراقبت ‌های طولانی مدت پس از درمان می ‌باشد.

کدام یک از انواع مشکلات را می ‌توان با این روش ها درمان کرد؟

روش ‌های درمان زیبایی برای بهبود شرایط زیر مورد استفاده قرار می ‌گیرند:

 

رینوپلاستی و سپتوپلاستی:

عمل جراحی ناحیه خارجی و داخلی بینی با ایجاد تغییر در وضعیت غضروف و استخوان آن به منظور تجدید ساختار و نیز اصلاح ظاهر بینی و بهبود عملکرد آن بر روی افراد انجام می‌ شود.

 

لیفت صورت:

عمل جراحی لیفت پوست صورت و گردن برای سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک ‌های ایجاد شده بر روی آن مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

 

 

لیفت ابرو:

این عمل جراحی برای بهبود چین و چروک ‌های پیشانی و افتادگی پلک استفاده می‌ شود.

 

لیپوساکشن:

این عمل جراحی برای خارج کردن بافت چربی اضافی زیر پوست چانه یا گردن مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

 

پروتز صورت:

این عمل جراحی برای ایجاد ساختارهای خاص در ناحیه صورت و برجسته کردن و اصلاح ویژگی های ظاهری اجزای صورت بر روی افراد انجام می ‌شود.

جراحی زیبایی گوش:

این عمل جراحی برای تغییر شکل غضروف گوش و کاهش برجسته بودن آن استفاده می ‌شود.

تجدید ساختار صورت:

این عمل جراحی برای اصلاح مشکلات ایجاد شده در ظاهر صورت به خاطر عمل‌ های جراحی قبلی، آسیب ‌دیدگی، یا ابتلا به بیماری‌های خاص انجام می ‌شود. این درمان شامل ترمیم نواقص ایجاد شده در نتیجه عمل جراحی سرطان، بهبود اسکار و جای زخم، ترمیم پارگی ایجاد شده در پوست صورت به خاطر آسیب ‌دیدگی‌ های بعدی، برداشتن لکه‌های مادرزادی، و ترمیم مشکلات ارثی در ناحیه جمجمه، کام، یا لب ‌ها است.

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

 

 

روش‌ های غیر جراحی توسط جراح زیبایی:

در این حالت از تکنیک‌ هایی مثل لایه ‌برداری شیمیایی و تزریق به پوست برای رفع مشکلات بیمار استفاده می ‌شود. در روش تزریق از مواد یا داروهای خاص در زیر پوست به منظور بهبود ظاهر صورت استفاده می‌ گردد که برای مثال در این زمینه می‌ توان از تزریق بوتاکس، تزریق ژل، و تزریق چربی نام برد.

قبل از عمل جراحی زیبایی صورت:

جراح زیبایی می‌ بایست درباره روش درمان، خطرات، مزایا، روش ‌های جایگزین و دوره بهبودی درمان با بیمار قبل از شروع درمان صحبت کند.

به این ترتیب اطلاع از شرایط مورد انتظار از درمان می‌تواند باعث ساده شدن فرآیند آن برای بیمار شود. قبل از شروع درمان بیمار می‌بایست درباره تعداد و نوع درمان‌های استفاده شده توسط جراح با وی صحبت کرده و از شرایط آن مطلع باشد.

علاوه بر این لازم است بیمار از فعالیت‌های آماده ‌سازی قبل از شروع درمان، طول مدت درمان، و خطرات مربوط به آن اطلاع داشته باشد. در این زمان جراح درباره داروهای احتمالی مورد نیاز برای مصرف قبل از عمل جراحی با بیمار صحبت خواهد کرد.

برخی از خطرات این درمان شامل حالت تهوع، بی‌ حسی، خونریزی، تشکیل لخته خونی، عفونت، و واکنش نامناسب به داروهای بی ‌حسی است. علاوه بر این، در صورتی که فرد سیگاری باشد، لازم است دو هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کند تا به این ترتیب به فرآیند بهبود خود پس از درمان کمک موثر نماید.

علاوه بر این لازم است قبل از شروع درمان تمام هزینه‌ ها و روش ‌های پرداخت قابل استفاده برای بیمار مشخص شود. به این ترتیب همواره ممکن است بخشی از هزینه‌های درمان توسط موسسات بیمه کننده پرداخت شده یا شرایط خاص برای ایجاد استطاعت مالی برای بیمار در نظر گرفته شده باشد.

 

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

بهبودی پس از این درمان چگونه است؟

اکثر عمل‌ های جراحی زیبایی توسط بهترین جراح زیبایی در تهران ، نیازمند بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان نیست. در این شرایط با توجه به نوع عمل جراحی انجام شده بر روی بیمار، برخی از درمان‌ ها به صورت سرپایی کامل می ‌شوند و این شرایط به معنی این است که نیازی به بستری شدن فرد در بیمارستان برای انجام عمل جراحی نیست.

به هر حال سایر روش‌ های درمان ممکن است نیازمند بستری شدن فرد در بیمارستان باشند. در هر شرایط، قبل از مرخص شدن از بیمارستان، جراح درباره مراقبت ‌های لازم در خانه و اقدامات مورد نیاز در طول دوره ریکاوری با فرد صحبت خواهد کرد.

در این زمان توصیه ‌های لازم درباره نحوه مراقبت از محل‌های ایجاد زخم در اختیار بیمار قرار می ‌گیرد. در این شرایط معمولاً بخیه‌ های دائمی و چسب‌های زخم با گذشت یک هفته از جراحی در مطب پزشک برداشته خواهند شد.

 علاوه بر این جراح احتمالاً درباره رژیم غذایی مناسب برای بیمار پس از درمان، داروهای مورد نیاز برای مصرف یا داروهایی که لازم است از مصرف آن‌ها خودداری شود، یا هر گونه محدودیت در فعالیت‌ها با بیمار صحبت خواهد کرد.

معمولاً پس از عمل جراحی توسط بهترین جراح زیبایی در تهران می‌ بایست به نکات زیر توجه شود:

  • اجتناب از انجام فعالیت‌ های ورزشی ایروبیک برای مدت دو هفته
  • اجتناب از بلند کردن اجسام سنگین و انجام ورزش‌ های دارای تماس مستقیم برای یک ماه
  • صحبت با جراح درباره داروهای قابل استفاده برای کنترل درد و ورم احتمالی پس از درمان
  • اجتناب از مصرف آسپیرین به منظور کاهش شرایط خونریزی و کبودی

 

 

 

Beauty surgeon

 

 

 

 

اکثر بیماران می ‌توانند با گذشت یک تا دو هفته از جراحی به محل کار خود باز گردند. در این زمان ورم و کبودی پس از جراحی به طور قابل توجه کاهش یافته و ظاهر بیمار بهبود مشخص پیدا می ‌کند.

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *