Surgical side effects

جراحی پهلوها

جراحی پهلوها : پهلو از جمله نواحی بدن است که تجمع چربی در آن ، قد فرد را کوتاه تر نشان می دهد و همچنین به طور قابل ملاحظه ای تناسب اندام فرد را برهم می زند ، لذا از بین بردن چربی های این ناحیه در زیبایی اندام بسیار موثر خواهد بود.

 

 

 

 

Surgical side effects

 

 

 

جراحی پهلوها و شکم در کشور ما جز جراحی هایی هستند که بیشترین مراجعه کنندگان را داراست و البته بیشترین متقاضیان جراحی پهلو ها را خانم ها تشکیل می دهند و به یکی از جراحی های پرطرفدار در بین خانم ها تبدیل شده است. خب کاملا مشخص است برای کسی که دچار تناسب نرمال نیست و چربی شکم و پهلو دارد مشکلاتی در اجتماع و زندگی شخصی اش به وجود بیاید. امروز با این روش جراحی ها باید با تمام مشکلات خداحافطی کنید.
روش آب کردن شکم و پهلوها بسیار سخت و مشکل سازی است و نیاز به تمرینات سخت و فعالیت های ورزشی خاصی دارد که فرد در بعضی اوقات به خاطر بزرگی شکم متاسفانه قادر به انجام آن حرکات نیست. این افراد از برجستگی و چاقی بیش از حد این ناحیه، شلی و افتادگی پوست شکم و پهلو و یا وجود ترک های فراوان در پوست شکم و پهلو ها بسیار رنج می برند و حتی برای یک خرید ساده و برای این افراد پیدا کردن لباس مناسب باید سختی بکشند چون بخاطر شکم بزرگ و پهلوهای آویزان نمی توانند هر لباسی را بپوشند؛ و همان طور که گفتیم در بسیاری از موارد انجام حرکات ورزشی برای فرد دشوار می شود حتی انجام یک پیاده روی ساده چون دچار کمر درد می شوند.
بهترین راه حل انجام جراحی زیبایی پهلو میباشد چراکه هم موجب لاغری و خوش اندامی و بالا رفتن بیمار میشود و هم به راحتی قادر به ورزش هستند بعد از جراحی پهلو ها.

 

بیماران برای انجام جراحی پهلو ها و از بین بردن بزرگی شکم به دو دسته تقسیم می شوند:

• بیمارانی که دچار شکم و پهلوی بزرگ هستند و برای این افراد بهترین روش لیپوساکشن و لیپولیزر است.
• این گروه از مراجعه کنندگان افرادی هستند که بخاطر داشتن شکم بزرگ عضلات شکم ان ها شل و پوست شکم ان ها دارای ترک های زیادی شده است که ایت بیماران باید جراحی زیبایی شکم و پهلو ( ابدومینوپلاستی ) انجام دهند.

 

 

 

 

Surgical side effects

 

 

 

 

لیپوساکشن:

لیپوساکشن با استفاده از مکش چربی‌ها را از بدن خارج می‌سازد. در هنگام جراحی پهلوها لوله‌های نازک و کوچک با سر پهن (کانولا) از طریق برش‌های کوچک وارد بدن می‌شود و پزشک لوله را زیر پوست حرکت می‌دهد تا به منطقه‌ای برسد که چربی در آن جا جمع شده است سپس از طریق این لوله چربی از بدن خارج می‌شود.

 

چرا لیپوساکشن انجام می‌شود؟

مهم ترین هدف این جراحی پهلو شکل دهی یک یا چند منطقه از بدن است نه کاهش وزن. لیپوساکشن معمولا روی مناطقی انجام می‌شود که به رژیم و ورزش پاسخ نمی‌ دهد. این مناطق اغلب در بیرون ران‌ها و باسن در زنان، و کمر و پشت در مردان است. در عمل لیپوساکشن مناطقی که به صورت معمول تحت عمل قرار می‌گیرد شامل صورت، گردن، کمر، پشت، باسن، پاها، بالای بازو است.
لیپوساکشن، این عمل که برای جراحی پهلو ها انجام می شود، گاهی همراه با سایر جراحی‌های زیبایی مانند برداشتن شکم (ابدومینوپلاستی)، کوچک کردن سینه، یا با کشیدن صورت همراه می‌شود.

 

 

 

 

Surgical side effects

 

 

 

 

 

لیپوساکشن همچنین جهت درمان بیماری‌هایی خاص نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد:

تومور خوش خیم چربی (لیپوماس)
• بزرگی غیر طبیعی سینه در مردان (جنیکوماستیا یا سودوجنیکوماستیا)
• مشکل در متابولیسم چربی در بدن (لیپواستروفی)
• تعرق بیش از حد در زیر بغل (تعریق زیر بغل)

 

 

 

Surgical side effects

 

 

 

 

لیپولیز:

لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر) را می توان برای هر روشی که سبب تخریب بافت چربی می شود بکار برد بطور مثال روش مزوتراپی که در آن موادی داخل بافت چربی تزریق شود را هم می شود یک نوع لیپولیز شیمیایی تلقی کرد یا حتی لیپوساکشن اولتراسونیک را که در آن بوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند) بافت چربی ذوب می شود را هم می توان لیپولیز اولتراسونیک نامید اما به طور معمول وقتی صحبت از لیپولیز می شود منظور لیپولیز لیزری است نه سایر روش ها, زیرا لیپوساکشن عادی یا اولتراسونیک یا مزوتراپی توانایی سفت تر کردن پوست و ممانعت از شلی پوست را ندارند و تنها از زمانی که لیزرها برای لیپولیز(لیزر لیپو اسکالپچر) به کار رفتند این امکان به وجود آمد که برخلاف لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن مکانیکی(عادی) نه تنها باعث تشدید افتادگی پوست نشویم بلکه با کمک لیزر به سفتی پوست.

 

 

آبدومینوپلاستی:

درباره جراحی پهلوها ( آبدومینوپلاستی ) باید گفت که این جراحی پهلوها یک نوع جراحی پلاستیک است که با این روش چربی و پوست اضافه به طور کامل از محل بر داشته می شود؛ و امروزه به یکی از قدرتمندترین عمل های جراحی پهلوها در بین سایر جراحی ها شناخته شده است. به کمک این جراحی می توان به سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم و پهلوها به حالت اولیه خود اقدام کرد.
در جراحی آبدومینوپلاستی اندازه طول برش به اندازه چربی شکم است هر چقدر که چربی زیاد باشد اندازه برش زیاد می شود. پس این برش زیر شکمی به مقدار پوست اضافه ای بستگی دارد که انجام می شود. پوست در این جراحی به سمت بالا به سوی قفسه سینه و ماهیچه سفت می شود.

در این روش جای ناف جا به جا می شود و بسته به حجم عمل جراحی ناف جدید ساخته می شود و یا در صورتی که حجم شلی پوست زیاد نباشد از همان ناف قبلی بیمار استفاده می شود. پس در آبدومینوپلاستی تمام پوست های اضافی و تمام ترک ها برداشته می شود. جراح زیبایی شما شاید ترکیب لیپوساکشن با جراحی باز شکم را برای نتیجه بهتر پیشنهاد کند.

 

 

 

Surgical side effects

 

 

 

 

در جراحی پهلو ها چه مقدار پوست برداشته می شود؟

مقدار پوست برداشته شده در جراحی بستگی به مقدار افتادگی و شلی شکم فرد بیمار بستگی دارد. هر چقدر که شکم بزرگ تر چین و چروک ها بیشتر باشد برداشت پوست در جراحی بیشتر می باشد و اگر افتادگی کمتر بود پوست کمتری برداشته می شود. مقدار برداشتن پوست در افراد مختلف متفاوت می باشد. برای داشتن شکمی صاف و عاری از هرگونه چربی تمام چربی های زیر ناف و تمام پوست های اضافه برداشته خواهد شد و تمام ترک های زیر ناف برداشته می شود و به این ترتیب یک شکم صاف و بدون چربی خواهید داشت.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی پهلو ها:

با رعایت توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک معالج بعد از جراحی پهلو ها می توان بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمال را میسر ساخت ، لذا مراقبت های بعد از جراحی پهلو ها عبارتند از :
• به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی لاغری پهلو ، از خوردن غذاهای شور و چرب باید خودداری کرد .
• محل برش جراحی را به مدت دو الی سه روز مرتب ماساژ دهید این کار هر سه بار در روز انجام دهید تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اینکه اثر بی حسی آن از بین رود .
• یک لیوان آب بافاصله ی هر دو ساعت بنوشید .
• در محل جراحی از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم خودداری کنید .
• تا دو روز از رفتن به حمام خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد .
• تا دو هفته استخر و شنا رفتن ممنوع خواهد بود .
• حتما ۳ الی ۴ روز پس از جراحی به پزشک معالج خود جهت بررسی وضعیت جراحی مراجعه کنید .

 

 

 

 

Surgical side effects

 

 

 

 

چه کسی بهترین کاندید برای جراحی ابدومینوپلاستی است؟

بهترین کاندید برای عمل ابدومینوپلاستی افرادی هستند که شکم های بزرگ و پر چربی دارند که پوست آن آویزان است و با رژیم غذایی یا برنامه منظم ورزشی لاغر نمی شوند ولی در عین حال دیگر قسمت های بدن آن ها متناسب است، جراحی ابدومینوپلاستی به ویژه یرای خانم هایی که حاملگی های متعدد داشته اند وپوست شکمشان دچار کشش شده و از طرفی عضلات شکمشان موقعیت طبیعی خود را از دست داده توصیه می شود، جراحی ابدومینوپلاستی همین طور برای افراد پیری که خاصیت ارتجاعی پوستشان را از دست داده اند و دچار چاقی و لاغری های مکرر شده اند نیز توصیه می شود.
با استفاده از ابدومینوپلاستی، افراد می توانند اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود پیدا کنند، ولی بهتر است قبل از عمل در مورد توقعاتی که از نتایج این جراحی دارند وهمین طور در مورد نگرانی های خود با جراح مربوطه صحبت کنند تا در مورد این مسائل و نتیجه عمل با هم به توافق مورد نظر برسند.
هزینه جراحی شکم پهلو بسته به نوع خدماتی که به شما ارائه داده میشود متفاوت است و برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است که به بیمارستان و یا کلینیک موردنظر خود مراجعه بفرمایید.

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *