Lipomatous behind the shin

جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک  بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان محسوب می شود که اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده است.

جراحی بینی پلاستیک

 

اما در صورتی که این جراحی بینی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از قبیل قوز بینی، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کند.

 

 

آیاجراحی پلاستیک بینی چه عوارضی دارد؟

همان گونه که می دانید تمام جراحی ها ممکن است با عارضه همراه باشند. جراحی زیبایی بینی هم می تواند عوارضی از قبیل عوارض عملکردی و تنفسی و یا عوارض زیبایی برای فرد به دنبال داشته باشد  که می تواند مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند.جراحی پلاستیک بینی هم به مانند هر عمل جراحی دیگر می تواند با عوارضی همراه شود.

عوارض جراحی پلاستیک بینی را می توان به دو دسته تقسیم کرد

– عوارضی که در هنگام عملکرد بینی مشخص می شود، مانند چسبندگی های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی که هریک ازاین جراحی ها  به ایجاد مشکل تنفسی برای فرد خواهد بود.

 

– عوارضی که در ظاهر بینی نمود پیدا می کند و در بیشتر مواقع، از برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی ناشی می شوند، مانند کوچک شدن بیش از اندازه بینی که با دیگر اجزای صورت هماهنگی ندارد.

 

 

سن مناسب جراحی پلاستیک بینی

 

سن مناسب  جراحی پلاستیک بینی در دختران از سن ۱۵ سالگی ودر پسران از سن ۱۷ سالگی به شرط رشد کامل جسمی وفکری وداشتن انگیزه کافی فرد امکان پذیر است.

 

آیا عمل جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن انجام می شود

جراحی پلاستیک بینی برای افراد سن بالا نیز انجام می شود.اما باید گفت که جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن از آنجا که باافزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی و سستی می شوند این امر برظاهر وعملکرد بینی آنها  تأثیرگذار خواهد بود .

بالا بردن نوک بینی دراین افراد موجب جوان به نظر رسیدن وبهبود تنفسی درآنها  می شود. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن است. افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد خواهد شد. در حالات شدیدتر افتادگی، تنفس از راه بینی ممکن است دچار اختلال شود.

 

جراحی بینی پلاستیک

نکات مهم که پیش از عمل جراحی پلاستیک بینی باید بدانیم

 

قبل از جراحی پلاستیک بینی باید اقدامات پیش از جراحی زیبایی را انجام دهید که در این بخش برخی از آن ها اشاره شده است. اما مهمترین مسأله قبل از عمل رسیدن به درک درستی از این جراحی و محدودیت‌های آن می‌باشد. این مسئله پس از جلسات مشاوره با پزشک حاصل می‌گردد. عکس و آزمایشات قبل از عمل بنا به صلاحدید پزشک باید تهیه وآماده گردد.

 

– آسپرین وداروهای مشابه آن همانند بروفن دو هفته بیش از جراحی بینی  نباید مصرف شوند زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می دهند.

 

– درصورت سرما خوردگی ویروسی لازم است جراحی پلاستیک بینی به مدت چند هفته به تعویق بیافتد.

 

 آیا عمل جراحی پلاستیک بینی همراه با درد است؟

 

درد جراحی پلاستیک بینی برخلاف تصور عموم عمل جراحی پلاستیک بینی با درد قابل توجهی همراه نیست.

 

 

مراقبت هایی که بعد از جراحی پلاستیک بینی باید انجام دهیم

 

در زمان ترخیص در بیشتر بیمارستان های  برگه‌ای که حاوی دستورات لازم الاجرای پس از جراحی است به بیمار داده شده می‌شود. در این برگه به نکات مهمی همچون نوع تغذیه، فعالیت، استحمام و… اشاره شده است.

بیمار به طور کلی از هرگونه اقدامی که باعث صدمه به بینی شود، باید تا مدت معینی اجتناب ورزد. این صدمات حتی ممکن است صحبت کردن طولانی و یا خندیدن در روزهای اول نیز باشد همچنین  انجام ورزش درهفته‌های اول بعد از عمل ممنوع است‌.

گذاشتن عینک محدودیت‌هایی دارد و قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید باعث افزایش تورم بینی می‌گردد.

به طور کلی با توجه به اینکه مراقبت‌های بعد از جراحی پلاستیک بینی در نتیجه نهایی نقش شایان توجهی دارند، بیمار باید دقیقا دستورات لازم را رعایت نماید و در صورت بروز هر گونه مشکلی با پزشک خود مشورت نماید.

جراحی بینی پلاستیک

 

مدت جراحی پلاستیک بینی چقدر است؟

باید دقت کرد که برای انجام هر کاری از جمله عمل زیبایی بینی، وقتی متناسب با آن کار لازم است. همچنین هر نوع جراحی پلاستیک بینی زمان متفاوتی را صرف اجرای جراحی می کند.

اما به طور متوسط می توان گفت که این عمل بینی یک تا دوساعت به طول می انجامد ولی گاهی ممکن است زمان بیشتری صرف اصلاح برخی ناهنجاری‌ها و اشکالات شود.

در نتیجه نباید کار کسانی که سریع‌تر از معمول عمل می‌کنند، تعبیر به تبحر و مهارت بالای جراح باشد  و از سویی نباید کسانی را بیش از حد برای انجام جراحی پلاستیک بینی  وقت صرف می‌کنند، دقیق و با ظرافت خواند.

 

چه مدت پس از عمل، بینی حالت اصلی خود را به دست می آورد

انتظار این را نداشته باشید که پس از برداشتن پانسمان‌ها و اسپلینت، بینی فرم دلخواه را داشته باشد،در روزهای اول ممکن است اطراف چشم کبود باشد و یا تورم در اطراف بینی و چشم دیده شود ولی تا ماه‌ها تورم در خود بینی و به خصوص نوک آن وجود دارد . بنابراین زمانی در حدود یکسال باید بگذرد تا فرم نهایی بینی مشخص شود

 

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

 

عمل بینی طبیعی

اکثریت آقایان و بسیاری از خانم‌ها این مدل بینی را دوست دارند. منظور از بینی طبیعی این است که تنها  اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به نحوی برطرف می شود که بینی در عین حال که زیبا‌تر و شکیل‌تر می‌شود، ظاهری عملی و مصنوعی پیدا نمی کند.

 

 

عمل بینی نیمه فانتزی

تقریبا نیمی از خانم‌های متمایل دارند که جراحی پلاستیک بینی نیمه فانتزی انجام دهند .منظور از بینی نیمه فانتزی مدلی است که ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت نوک بینی کمی از حالت طبیعی سربالاتر و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر باشد.

در این مدل پهنای بینی از روبرو و سایز سوراخ‌ها نیز کمی از حالت طبیعی باریکتر خواهد بود.در این مدل نیز بینی ظاهر غیر طبیعی و “عملی” ندارد نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر به اصطلاح “خوکی” پیدا نمی‌شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت “سرسره ای” تبدیل نمی‌شود.

 

جراحی بینی پلاستیک

 

مدل‌های غیر طبیعی بینی

برخی از متقاضیانجراحی پلاستیک بینی خواهان مدل‌های غیر طبیعی بینی هستند. در این  این مدل‌ بینی  بالا رفتن زیاد نوک بینی، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره‌های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است. نتیجه این عمل‌ها این است که بعد از عمل در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح عملی بینی مشهود و نمایان است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *