Fluid Abdominal Surgery

جراحی های صورت

جراحی های صورت می توان به منظور زیبایی و یا رفع چین و چروک های انجام شود.جراحی های صورت یکی از رایج ترین جراحی ها محسوب می شود و اگر به تصویر خودتون در آینه نگاه می کنین و حس رضایت از چهره تون ندارین، شما تنها نیستین و خیلی از مردان و زنان کشورهای دیگه هم مثل شما، این حس نارضایتی رو دارن و همین حس، عامل عمده تصمیم گیری برای انجام جراحی های صورت مختلف است. در ایران همانطور که در آمارها گفته میشه، تعداد عمل های زیبایی صورت و بدن، بیشتر از هر جای دیگه ای در دنیاست که از نظر متخصصین این حوزه، بیشتر اینجراحی های صورت بدون دلیل واقعی انجام میشن، یعنی فقط یه حس درونی، دلیل انجام جراحی هاست نه نیاز و مشکل واقعی فرد.

 

 

 

 

Facial surgeries

 

 

 

تزریق بوتاکس:

این روش رایج ترین روش در بین جراحی های صورت میباشد. بوتاکس از باکتری که باعث بوتولیسم است، ساخته شده است. پزشکان با استفاده از یک سوزن بسیار نازک برای تزریق مقدار کمی از بوتاکس به داخل عضلات صورت، صورت میگیرد. میزان بوتاکس تزریق شده باید فقط به اندازه کافی برای کاهش خطوط و چین و چروک صورت باشد. بوتاکس فلج عضلات و یا بلوک اعصاب است. متخصصین پوست عضلات خاص هدف قرار دادن تا پوست اطراف تحت تاثیر قرار نگیرند. تعداد تزریق بستگی به شدت چین و چروک صورت بیمار دارد. این روش حدود ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید و به بیهوشی یا بهبود زمان نیاز ندارند. نتایج بوتاکس بر روی صورت برای چند ماه باقی می ماند.

 

لایه برداری پوست:

لایه برداری روشی برای درمان پوست های آسیب دیده است و  در دسته بندی جراحی های صورت قرار دارد. لایه برداری پوست معمولاً برای از بین بردن چین و چروک صورت، از بین بردن جوش و رفع آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. لایه برداری پوست می تواند از سطح پوست تا عمق پوست انجام شود و متخصص پوست با توجه به میزان آسیب دیدگی پوست شما تعیین می کند که تا چه سطحی از پوست باید لایه برداری شود. برای لایه برداری سطحی پوست از اسید آلفا هیدروکسی  و برای لایه برداری میانه پوست از اسید تروکلاروتیک استفاده می شود. استفاده از هر دو مواد به چین و چروک صورت و رفع آکنه کمک می کنند.
فنول(Phenol) خراش ها و چروک عمیق تر پوست را درمان می کند که اثرات بیشتری از لایه برداری سطحی و میانه پوست دارد. همچنین نتایج و آثار لایه برداری عمیق پوست تا ۱۰ سال ماندگاری دارد.

 

 

 

Facial surgeries

 

 

 

 

 

جراحی درم (Dermabrasion):

یکی دیگر از روش های جراحی های صور، جراحی درم می باشد. درم برای از بین چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این جراحی  صورت توسط جراح زیبایی در کلینیک پوست انجام می شود. قبل از شروع جراحی باید بی حسی موضعی روی پوست انجام شود و بعد جراح زیبایی با استفاده از یک قلم مو یا وسیله ای برای برداشتن پوست از سطح بالای پوست استفاده می کند. عمق این عمل جراحی به مشکلات پوستی شما بستگی دارد که متخصص پوست با توجه به میزان آسیب دیدگی پوست شما، میزان عمق جراحی درم را تعیین می کند.معمولاً این عمل جراحی به چند جلسه نیاز دارد. تنها یک متخصص جراحی زیبایی و یک متخصص پوست می تواند این عمل را بر روی پوست شما انجام دهند.

 

 

پر کننده های پوستی:

روش پر کننده های پوستی شامل تزریق پر کننده های داخل پوست شما است. این پرکننده ها می توانند لب ها و گونه های شما را برجسته کنند. همچنین به رفع خطوط عمیق روی پوست و رفع چین و چروک صورت و زیبایی پوست بسیار کمک می کند. این تزریق ها معمولاً با آثار سریع همراه است.

پر کننده های پوستی از سازمان های غذایی و دارویی باید مجوز داشته باشند. این پر کننده های پوستی شامل اسید هیالورونیک (Hyaluronic acid)، استریلین (Restylane)، هیدروکسی آپاتیت کلسیم (Calcium Hydroxylapatite) و پلی اتیلن اسید (Polylactic acid) مصنوعی است.

پزشک معالج شما ممکن است از چربی پوست شما به عنوان پر کننده استفاده کند که نیاز به لیپوساکشن (Liposuction) دارد. بیشتر پر کننده های پوستی موقتی هستند و در طول مدت ۶ تا ۱۸ ماه باقی می مانند. حداقل یک پرکننده پوستی مثل پلی متیل متاکریلات (Polyethyl methacrylate) تقریباً دائمی است.

 

 

 

Facial surgeries

 

 

 

 

میکرودرم:

میکرودرم روشی فوق العاده برای جوان سازی و زیبایی پوست در دسته یندی جراحی های صورت قراردارد.  میکرودم در واقع عمل سایدن پوست است. این یک نوع عمل سطحی از عمل سایدن پوست است که مشکلات روی پوست را برطرف می کند. میکرودم به رفع چین و چروک پوست، رفع آثار جوش و رفع آکنه و همچنین رفع خط ها و خراش های کوچک روی پوست کمک می کند. این عمل می تواند نقاط کشیده شده پوست مثل خط لبخند یا خط زیر چشم را برطرف کند. این عمل به طور معمول ۳۰ دقیقه به طول می انجامد که جراحی های صورت  روی پوست شما کریستال هایی قرار می دهد که باعث سایده شدن پوست شما می شود. بازیابی پوست در این عمل نیاز به زمان دارد و انجام عمل سایدن پوست باید در چند مرحله صورت بگیرد و این میزان با مشکلات پوست شما در ارتباط است.

 

 

 

Facial surgeries

 

 

 

 

جراحی لیفت صورت:

یکی دیگر از زیر مجموعه های جراحی های صورت، جراحی لیفت صورت می باشد.

این عمل، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوان تر نشان می دهد. لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد بالای ۴۰ ساله انجام میشود. در این جراحی از طریق کشیدن پوست صورت و بافت زیرٱن چروک پوستی کاهش می یابد. لیفتینگ صورت را هم می توان با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی(کشیدن پوست پلک ها)، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام داد.به این نکته توجه کنید که سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

در دوران کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از رشته های کولاژن وجود دارد که باعث صاف ماندن پوست است. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و درصد ٱب زیر پوستی کم میشود. همین طوربه طول رشته های کولاژن افزوده شده و در نتیجه در پوست یک حالت افتادگی همراه با چین و چروک ایجاد می شود که ظاهر پوست را تغییر می دهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل می شود و موجب می شود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد می کند که منجر به متلاشی شدن عواملی می شود که پوست را شاداب و جوان نگه می دارند. عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرس های زندگی روزمره، مصرف کم مایه جات ٕ استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می باشند.

 

 

 

Facial surgeries

 

 

 

 

نحوه جراحی لیفت صورت:

در این عمل، از بی حسی موضعی با همراه تزریق داروهای آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. مدت زمان این عمل، در حدود سه الی چهار ساعت است.اکثر برش ها، در داخل خط مو و در داخل چروک های طبیعی صورت قرار می گیرد تا بعد ها جای عمل به دید نیاید.

 

 

نتایج جراحی لیفت صورت:

به علت تفاوت های فردی، هیچگاه افراد مختلف نتایج یکسانی از این عمل به دست نمی آورند.نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد.در اکثر بیماران حداقل ۸ تا ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی گردد.

 

 

 

Facial surgeries

 

 

 

 

عوارض جانبی:

خونریزی ٕ چرک کردگی و از کار افتادن موقت اعصابی که باعث حرکات صورت می شوند ٕ از جمله ریسک های این عمل می باشند.در موارد نایابی ٱسیب دیدن عصب های ما هیچه های صورت باعث از کار افتادن حرکت ٱن قسمت از صورت می شود. به دلیل کاهش خونرسانی به فولیکول های مو و یا ٱسیب دیدگی مستقیم آن ها در محل برش ٕ ریزش موقتی در این مناطق مشاهده شده که پس از مدتی به حالت عادی خود باز می گردد و موها دوباره رشد می کنند.

 

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *