جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا : بسیاری از زنان به قسمت‌ های مشکل‌ دار مانند شکم، باسن و ران توجه زیادی می‌کنند اما به قسمت پایین پا هیچ توجهی ندارند از آن جایی که ساق پا نقش مهمی در طرز قرار گرفتن و سلامت مفصل پا دارد، نادیده گرفتن ساق پاکار اشتباهی است. دو تا از عضلات تشکیل دهنده ساق پا عضله سولئوس و عضله گاسترونموس هستند . بدون این عضلات متحرک، شما قادر به رانندگی، پیاده روی یا بالا آوردن انگشتانتان نخواهید بود.

 

 

 

 

Slimming shingles

 

 

 

ساق‌ پا باعث ایجاد نارضایتی و ناراحتی در افرادی که ساق پاهایشان بسیار کوچک، بسیار بزرگ یا خیلی عضلانی هستند، می‌ شود. ژنتیک نقش مهمی در ظاهر ساق پا دارد، اما اگر بخواهید عضلات ساق پا را به اندازه مطلوب در آورید باید یک روش کلی برای ایجاد تناسب اندام انتخاب کنید.

امروزه روش های زیادی برای لاغری ساق پا ولاغری ران و … وجود دارد که عبارت اند از بوتاکس، لیپوساکشن و جراحی و لیپوماتیک.

 

بوتاکس:

برخی از زنان، در اثر ژنتیک یا ورزش، عضلات بزرگ‌تری در ساق پا دارند. هنگامی که شما از ساق پا برای راه رفتن، ایستادن روی پاشنه ، یا ورزش استفاده می‌کنید، عضلات بزرگ می‌ شوند. تزریق بوتاکس یکی از روش های لاغری ساق پا، عضله را از کار می‌اندازد، در نتیجه عضله نمی‌ تواند کاملا منقبض شود و محیط آن دو اینچ کاهش می‌ یابد و به مدت شش ماه ساق پا لاغرتر به نظر می‌ رسد.

 

 

مزایا انجام بوتاکس:

  • زخمی به جا نمی‌ گذارد.
  • دوره بهبودی ندارد.
  • برجستگی عضله ساق پا را کاهش می‌ دهد.
  • غیر تهاجمی است.

 

 

 

 

Slimming shingles

 

 

 

 

 

روند بهبود این روش لاغری ساق پا:

۱۵دقیقه قبل از شروع کار، داروی بی حس کننده به ساق پا زده می‌ شود. در کل ۱۰۰ تزریق به ساق هر دو پا انجام می‌شود و ۳۰ دقیقه وقت می‌گیرد. شما ورود سوزن به پوستتان را حس می‌ کنید اما دردی احساس نمی‌کنید. مقدار بوتاکس مورد نیاز به ساق پای بیمار بستگی دارد. مقدار بوتاکس باید دقیق باشد در غیر این صورت باعث آتروفی عضله و ایجاد عضلات نامتقارن در ساق دو پا می شود.

 

 

لیپوساکشن:

جراحی لاغری ساق پا به روش لیپوساکشن در دو دهه اخیر محبوبیت بسیاری به دست آورده است. هر چند در گذشته تصور می‌شد که لیپوساکشن عوارض بسیاری دارد و نتایج حاصل رضایت بخش نیست، اما پیشرفت‌ های علم پزشکی‌ این دو عامل نگران کننده را از بین برده است. امروزه تاکید بر زیبایی ساق پا و درواقع جراحی لاغری ساق پا جایگزین روش‌ های قدیمی لیپوساکشن شده است. در روش‌ های قدیمی، پاها لاغر می‌شد؛ اما به صورت لوله‌ ای باقی می‌ ماند و انحنایی نداشت. امروزه لیپوساکشن حجم ساق پا را کاهش داده و باعث می‌ شود پاها لاغرتر به نظر برسند.

 

 

 

 

Slimming shingles

 

 

مزایا لیپوساکشن:

-نتایج دائمی

-زخم‌های بسیار کوچک

-دوره بهبودی بسیار کوتاه، حداکثر سه روز

-مؤثر در رفع چاقی ساق پا

-مؤثر در رفع چاقی مچ پا

 

 

نحوه‌ی انجام لیپوساکشن ساق پا:

قبل از لیپوساکشن ساق پاهایتان، پزشک نقاطی از ساق پا که باید لاغر شوند را مشخص می‌کند. در برخی موارد، جراحی لاغری با لیپوساکشن برای تمام ساق پا انجام می‌ شود. در موارد دیگر، لیپوساکشن فقط برای قسمت‌ هایی از ساق پا انجام می‌ شود که ساق پا زیباتر به نظر برسد.

 لیپوساکشن ساق پا با ایجاد یک سوراخ ریز توسط سوزن در محل برداشت چربی انجام می‌ شود. پس از ایجاد سوراخ، یک کانولا وارد سوراخ شده و به چربی می‌ رسد. با حرکت آرام کانولا به جلو و عقب، چربی گرم شده و تجزیه می‌ شود و به راحتی توسط کانولا به بیرون کشیده می‌ شود. انجام این عمل در هر جای بدن بین یک تا دو ساعت زمان می‌ برد.

لیپوساکشن برای کوچک کردن ساق پا خوب است زیرا در این عمل، هدف کاهش وزن نیست. لیپوساکشن توده‌ های سرسخت چربی که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌ روند را به بهترین نحو از بین می‌ برد.

چربی‌ های ساق پا و مچ پا بهترین چربی‌ ها برای انجام لیپوساکشن هستند و پزشک کارش را با دقت انجام می‌ دهد تا پایی لاغر و ظریف به بیمار بدهد. لیپوساکشن قسمت‌ های مرکزی بدن، مانند شکم و کمر، معمولا با بیهوشی عمومی انجام می‌ شود. اما لیپوساکشن ساق پا معمولا با بی حسی موضعی انجام می‌ شود. پزشک پس از اعمال کرم بی حس کننده موضعی، داروی بی حسی موضعی را تزریق می کند و در تمام مدت از شما درمورد نحوه عملکرد دارو سوال می‌کند تا دردی حس نکرده و احساس خوبی داشته باشید.

 

 

 

 

Slimming shingles

 

 

 

 

 

جراحی لاغری ساق پا:

برداشتن جزئی ساق پا، یا برداشتن قسمت برجسته عضلات ساق پا، برای بیمارانی مناسب است که میخواهند سایز ساق پایشان را کاهش دهند. پزشکان در این زمینه مهارت کامل دارند و می‌ توانند شکلی کاملا طبیعی و جذاب به ساق پا بدهند. براداستن جزئی ساق پا، علاوه بر اینکه شکل مناسبی به ساق پا می دهد، خمیدگی پا را نیز درمان می‌ کند. خمیدگی پا حالتی است که در ان پا ماند قوس کمان، به سمت بیرون انحنا دارد.

 

 

 

مزایا انجام جراخی لاغری پا:

  • نتیجه کاملا قابل پیش‌بینی
  • کاهش قابل توجه محیط ساق پا ( حدود ۷ سانتی متر یا بیشتر)
  • بی خطر بودن، بدون هیچ گونه خطر آسیب به رگ یا عصب
  • شکل دادن موثر به عضله ساق پا
  • عدم برگشت مجدد عضله ساق پا
  • فرآیند درمان جراحی لاغری ساق پا

 

 

 

 

Slimming shingles

 

 

 

 

برداشت جزئی چربی ساق پا با ایجاد یک برش شروع می‌ شود. این برش در پشت زانو، در جایی که کاملا مخفی باشد ایجاد می‌شود. معمولا طول برش ۲ سانتی متر است اما با توجه به شرایط بیمار طول برش تغییر می‌ کند. قبل از عمل، پزشک محل را بررسی کرده و طول برش را تعیین می‌ کند. پزشکان می‌توانند تمام کار را از طریق همین برش کوچک انجام دهند.

پزشکان با تخصص و مهارتی که دارند می‌ توانند کاملا مقدار چربی برداشته شده از ساق پا را کنترل کنند.‌ آن‌ ها با چشم‌ های هنرمندی که دارند ساق پای شما را زیباتر و جذاب‌ تر کرده و هم زمان عملکرد ماهیچه را نیز حفظ می‌کنند. حذف بخشی جزئی از چربی ساق پا توسط بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این عمل معمولا دو تا سه ساعت طول می‌ کشد. این یک عمل سرپایی است و معمولا بیمار روز بعد از عمل به خانه برمی‌ گردد.

هزینه جراحی لاغری ساق پا:

هزینه عمل لاغری پا به هزینه تسهیلات مورد استفاده، هزینه بیهوشی، هزینه بیمارستان، روش مورد استفاده، هزینه پزشک و موارد دیگر بستگی دارد.

 

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *