جراحی صورت زیبایی

جراحی صورت زیبایی : نشانه های پیری در پوست از حدود ۲۵ سالگی بصورت تدریجی در پوست ما به وجود می آیند. به این صورت که به مرور پوست خشک تر می شود، تیرگی هایی در نواحی مختلف به وجود می آیند، استحکام و سفتی خود را از دست می دهد. همینطور از این سنین بتدریج پوست ما کشسانی خود را از دست میدهد و با بالا رفتن سن سرعت این اتفاق بیشتر می شود.

یکی از بهترین راه حل ها انجام جراحی صورت زیبایی میباشد چراکه میتواند به اشخاص کمک کند که زیبایی و اعتماد به نفس خود را  بازیابند.

 

 

Beauty facial surgery

 

 

 

 

 

جراحی صورت زیبایی، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

 جراحی صورت برای زیبایی دامنه گسترده ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، جراحی چانه ( زاویه سازی فک) و …. در خیلی از مواقع با کمک جراحی صورت زیبایی می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد. به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی صورت زیبایی حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی صورت زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.

 

جراحی صورت زیبایی به چند دسته تقسیم می شوند:

  • زیبایی صورت
  • زیبایی غبغب و گردن
  • زیبایی شکم، پهلو و پشت
  • زیبایی سینه
  • زیبایی بازوان و ران ها

 

 

 

 

Beauty facial surgery

 

 

 

 

 

جراحی صورت زیبایی برای چه افرادی مناسب است؟

بهترین افرادی که می‌توانند این جراحی صورت زیبایی را انجام دهند، خانم‌ها و آقایانی هستند که پوست صورت و گردن آن‌ها شل شده است. پوست این افراد باید همچنان خاصیت انعطاف‌ پذیری خود را داشته باشد در غیر این صورت جراحی تا حدودی مشکل خواهد شد، همچنین فرم بینی بیماران باید محکم باشد و حالت اولیه خود را از دست نداده باشد. بیشتر افرادی که خواستار انجام این جراحی هستند بین ۴۰ تا ۶۰ سال قرار دارند. البته باید بدانید که این جراحی می‌ تواند با موفقیت بر روی افراد ۷۰ تا ۸۰ ساله نیز انجام پذیرد.

با انجام دادن این جراحی صورت زیبایی شما جوان‌ تر و شاداب تر به نظر می‌رسید و پس از اتمام عمل، اعتماد به نفستان افزایش پیدا خواهد کرد. البته نباید انتظار داشته باشید که یک مرتبه چهره‌تان به طور کامل تغییر پیدا کند و دوباره همان انرژی و سلامت زمان جوانی به شما باز گردد. پیش از اینکه تصمیم به انجام این جراحی صورت زیبایی بگیرید، انتظارات خود را از جراحی افتادگی صورت مشخص کرده و در مورد آنها با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

باید بدانیم که تمام جراحی صورت شامل ریسک و عدم قطعیت نیز هستند.

 

 

 

Beauty facial surgery

 

 

 

 

 

-عوارض انجام جراحی صورت زیبایی:

اگر تحت نظر یک جراح حرفه‌ای عمل شوید، عوارض چندانی را مشاهده نخواهید کرد. البته نمی‌توان به طور قطع گفت که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، اما همچنان می‌بایست توجه داشت که آناتومی بدن افراد مختلف، متفاوت است و بدن هر شخصی واکنش متفاوتی را نسبت به این عمل جراحی صورت زیبایی نشان می‌دهد، توانایی بهبودی در افراد متفاوت است و نتیجه هیچ گاه به طور قطعی قابل پیش بینی نخواهد بود.

 

 

از جمله عوارضی که ممکن است پیش بیاید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • هماتوما (hematoma) که به تومور و یا غده‌ای از خون اطلاق می‌شود که از رگ‌ها خارج شده و در زیر پوست جمع می‌شود. این غده بعداً توسط جراح برداشته می‌شود.
  • آسیب دیدن اعصابی که ماهیچه‌های صورت را کنترل می‌کنند نیز از دیگر مشکلات این جراحی به شمار می‌رود که معمولاً مقطعی است و پس از مدتی از بین خواهد رفت.
  • عفونت و حساسیت به داروی بیهوشی را نیز باید مد نظر قرار گرفته شود.
  • در نهایت باید اظهار داشت که در افراد سیگاری پوست دیرتر از موارد عادی بهبود می یابد.
  • با پیروی از توصیه های پزشکی، قبل و بعد از عمل می توانید عوارض آنرا به پایین ترین میزان کاهش دهید.

 

 

 

Beauty facial surgery

 

 

 

 

نحوه آماده شدن برای این جراحی صورت زیبایی:

دکتر معالج، دستورالعمل‌های ویژه پیش از عمل را در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله این موارد می‌توان به نحوه خوردن، آشامیدن، استعمال دخانیات، مصرف یا خودداری از برخی قرص‌ها و ویتامین‌ها اشاره کرد. پیروی از دستورات پزشک عمل جراحی آرام تر و راحت‌ تری را به همراه خواهد داشت. اگر جزء افراد سیگاری هستید، باید حداقل یک یا دو هفته پیش از عمل، مصرف سیگار را قطع کنید چرا که سیگار باعث می‌گردد جریان خون حالت عادی خود را از دست داده و خون به پوست نرسد. این امر موجب می‌گردد بهبودی شما پس از عمل به تاخیر افتاده و زخم ها دیر‌تر از حالت عادی بهبود پیدا کنند.

اگر موهای سرتان خیلی کوتاه هستند، بهتر است اجازه دهید قبل از این عمل جراحی صورت زیبایی قدری بلند تر شوند زیرا اگر موها بلند باشند می‌توانید پس از جراحی، زخم ها را در زیر موها پنهان کنید تا به طور کامل بهبود پیدا کنند. این عمل جراحی چه به صورت سرپایی انجام شود و یا اینکه شما را در بیمارستان بستری کنند، به هر حال باید یک همراه را همراه خود بیاورید تا به شما کمک کند و شما را از بیمارستان به خانه انتقال دهد. اگر کسی باشد که برای یکی دو روز پس از عمل در خانه کنار شما بماند، بد نسیت. چون در این زمان حتماً به کمک یک همراه دیگر نیاز دارید تا بتوانید به بهبودی کامل دست پیدا کنید.

 

جراحی گردن و غبغب:

جراحی گردن که اصطلاحا به آن ریتیدکتومی نیز می‌گویند، یک جراحی زیبایی می‌باشد که به طور بسیار جدی علائم پیری افراد را در نواحی گردن و غبغب با کشیدن پوست بدن در آن نواحی از بین می‌برد.

شدت به وجود آمدن این عوارض پیری در صورت، گردن و غبغب افراد می‌تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله: وراثت، جاذبه، شرایط محیطی و استرس باشد.

 

 

 

 

Beauty facial surgery

 

 

 

 

 جراحی زیبایی سینه:

در صورتی که از اندازه و یا فرم سینه‌های خود ناراضی هستید، می‌توانید با یک جراح پلاستیک مشاوره کنید. اگر فکر می‌کنید سینه‌ های شما بی از حد بزرگ یا کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه‌ی خود را از دست داده اید، می‌توانید با انجام جراحی زیبایی سینه تمامی این مشکلات را برطرف کنید.

 

 

 

Beauty facial surgery

 

 

 

زیبایی بازوان و ران ها:

یکی از شایع ترین معضلات خانم ها بزرگی بازو است ، که مانع از انتخاب و پوشیدن لباس مناسب می باشد. بزرگ بودن بازو می تواند به علت تجمع چربی (چاقی موضعی)، پوست اضافه و یا هر دو باشد . هنگام معاینه توسط پزشک توجه به همین دو نکته و اندازه گیری BMI (شاخص جرم بدن) که از نسبت وزن به قد را طبق فرمول وزن/ (قد(متر) ×قد) برای تصمیم گیری بهتر مهم است.

افتادگی پوست ناحیه ران نیز یکی دیگر از معضلات خانم ها آقایان میباشد. این مشکل می تواند بدنبال گذشت زمان و خودبخود بوجود آید یا بدنبال کاهش وزن قابل توجه یا لیپوساکشن رخ دهد. در این حال بیمار دچار افتادگی پوست همراه با ایجاد لایه ها و چین های متعدد به خصوص در قسمت داخلی ران ، بالای زانو و زیر باسن است.

هر چند که انجام عمل لیفت ران که به صورت برداشتن پوست اضافه و دوختن بافت ها می باشد در این گونه موارد عملی ایده ال به نظر می رسد. اما متاسفانه برش این عمل که معمولا کاملا نمایان است و در بسیاری از موارد بهبود آن دچار مشکل شده و عوارضی چون باز شدن زخم یا ایجاد اسکار هیپرتروفیک (گوشت اضافه محل عمل) در آن رخ می دهد، پیشنهاد این عمل را به بیماران مشکل می کند.

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *