جراحی صورت تهران

جراحی صورت تهران : قصد جراحی صورت تهران اینست که حداکثر آنچه که برای شما ممکنست زیبا شوید. اگر انتظار شما از جراحی تغییر شگفت انگیز باشد مقدور نخواهد شد. جراحی پلاستیک ترکیبی از علم و هنر است. جراحی کلا علم مطلق نیست و بدلیل وجود بعضی عوامل دخیل در نتیجه نهایی (مثل پروسه ترمیم بافت) تماما در کنترل جراح یا بیمار نیست. غیر ممکن است که نتیجه را تضمین نمود. در هر حال نتیجه جراحی در جراحی صورت تهران در بعضی بیماران نسبت به دیگران بیشتر قابل پیشبینی است. ک این بستگی به عوامل متعددی دارد مثل وضعیت فیزیکی صورت، ضخامت و وضعیت پوست وجود یا فقدان میزان چربی در صورت، سن نسبی پوست، تعداد و انواع چروک های موجود، اسکلت استخوان، تاثیرات وراثتی و هورمونی و غیره.

 

 

 

Tehran Facial Surgery

 

 

 

 

 

جراحی صورت تهران برای اصلاح شلی و افتادگی و یا چروک های پوست در نظر گرفته شده اسکارهایی (جای برش جراحی)به جا می گذارد. علی رغم آنچه که ممکن است شنیده باشید تمام اسکارهای جراحی را نمی توان از بین برد. هنر جراح پلاستیک اینست که اسکارها را در خطوط طبیعی صورت قرار دهد جائی که کمتر دیده شده یا براحتی به وسیله آرایش یا استیل موها پوشانده شوند. با وجودیکه اسکارها دائمی هستند به ندرت مشخص هستند و مشکلی ایجاد نمی کنند.

 

کشیدن پوست صورت:

یکی از فوائد جراحی صورت تهران  ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است، و شاید مهم ترین اجزاء بدن در این رابطه صورت باشد.

گذر زمان، استرس های زندگی ونیز نور خورشید و … عواملی هستند که باعث شل شدن عضلات صورت وافزایش چین و چروک صورت می شوند.

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا لیفتینگ صورت گفته می شود برای جوانتر کردن پوست وحالت صورت طراحی شده است .انواع روش های لیفتینگ صورت ابداع شده است که هرکدام در موارد خاص خودش کاربرد دارد. بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختاراستخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند و در ضمن فاقد چروک های ریز فراوان باشد. باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروک های سطحی پوست کمتر میشود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیرپوست است.

معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی، لیفتینگ ابرو و پیشانی بطور همزمان انجام می شود. سئوالی که اغلب متقاضیان می پرسند این است که نتیجه این عمل چقدر دوام دارد؟ در جواب باید گفت با این عمل صورت تهران چهره شما جوان تر از همسن و سال های خودتان می شود اما زمان در حال گذر و درحال تاثیرگری بر چهره شما است. این عمل نمی تواند از این اثر گذاری جلوگیری کند اما باگذشت زمان باز هم شما به نسبت همسن و سال های خودتان جوان تر خواهید بود.

سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن فاشیاها و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

 

 

 

Tehran Facial Surgery

 

 

 

 

 

. چه سنی برای جراحی صورت تهران مناسب است؟

هیچ سن به خصوصی برای انجام این عمل وجود ندارد، نتیجه این عمل می تواند خیلی ظریف (تغییر مختصر) و خیلی شگفت انگیز باشد و این نتیجه به ظاهر بیمار قبل از جراحی بستگی دارد.

 

 

آیا آثار برش های عمل جراحی صورت تهران بعد از عمل قابل تشخیص است؟

خیر، این برش ها دقیقاً در حاشیه چینهای طبیعی صورت انجام می گیرد و در خط رویش موها پنهان می شود.

 

نتیجه جراحی صورت تهران چه مدت ماندگار می باشد؟

جراحی پلاستیک صورت و گردن پروسه (روند) تغییرات مربوط به افزایش سن را کند و در حقیقت آهسته می کند. گذر زمان را کند می کند اما متوقف نمی کند. زودترین زمانی که شما نیاز به عمل بعدی خواهید داشت بستگی به فرد دارد. می توان تقریبی گفت. معمولا لیفت صورت و گردن که برای اصلاح شلی و افتادگی ناحیه فک و صورت و شلی پوست گردن انجام می شود. ممکن است ۵ تا ۸ سال بعد نیاز به عمل مجدد داشته باشد.

در تعداد کمی از بیماران سرعت تغییرات سنی بیشتر است لذا ممکن است در زمان کوتاهتر از ۵ سال نیاز به عمل مجدد داشته باشید. البته بعضی بیماران هرگز به عمل مجدد نیاز نخواهند داشت.

 

 

 

Tehran Facial Surgery

 

 

 

 

 

 

آیا جراحی صورت تهران دارای عارضه است؟

این نکته را فراموش نکنید که هر عمل جراحی می تواند عارضه داشته باشد. در جراحی صورت تهران نمی توان انتظار عارضه نداشت اما عارضه های بسیار ناچیزی هستند. شایع ترین عارضه بعد از لیفت صورت هماتوم (تجمع خونی زیر پوست) است. در حدود ۲ درصد تمام عمل های لیفت صورت این تجمع خون در عرض چند ساعت پس از عمل ایجاد می شود. هماتوم های کوچک را به سادگی چند روز پس از جراحی در مطب می توان درمان نمود. عوارضی مثل فلج عصب، عفونت، زخم پوست، جای عمل برجسته (کلوئید)، ضایعات رنگی نامنظم، ریزش مو می تواند اتفاق افتد، اما بسیار کم است.

 

چه نوع بیهوشی برای عمل صورت تهران بکار برده می شود؟

هم بی حسی موضعی و هم بیهوشی عمومی را می توان بکار برد. بعضی از بیماران بی حسی موضعی را ترجیح می دهند که کاملا برای این عمل مناسب است.

 

مدت زمان عمل صورت تهران چقدر می باشد؟

مدت زمان عمل نسبت به میزان کاری که برای هر بیمار لازم است متغیر است. عمل لیفت صورت حدود ۲-۳ ساعت است.

 

 

 

 

Tehran Facial Surgery

 

 

 

 

کجا عمل صورت تهران انجام می شود؟

جراحی صورت هم در بیمارستان و هم در مراکز  کلینیک (جراحی محدود) انجام می شود. مدت بستری از چند ساعت تا یک شب بسته به شرایط بیمارستان و جراح دارد. پذیرش در بیمارستان یا  کلینیک صبح روز عمل می باشد. تمام آزمایشات، رادیوگرافی ها، نوار قلب و سایر موارد لازم یک هفته قبل از عمل باید انجام شود. شما هر زمانی که خروجتان از بیمارستان مطمئن باشد خواهید رفت. معمولا عصر روز عمل و یا یک شب بستری بستگی به وضعیت شما نسبت به بیهوشی و عمل خواهد داشت.

 

چه زمانی بخیه ها کشیده می شوند؟

بعد از عمل لیفت صورت بخیه های جلو گوش روز ششم یا هفتم برداشته می شوند. در بسیاری موارد سایر بخیه ها تا روز دوازدهم برداشته می شوند. بخیه ها توسط همکاران برداشته می شوند.

 

آیا باید موها را برای جراحی صورت تهران تراشید؟

موها تراشیده نمی شوند. برای عمل حاشیه (باریکه) کوچکی پشت و بالای گوش کوتاه می شود که پس از عمل دیده نمی شوند.

 

 

 

 

Tehran Facial Surgery

 

 

 

 

 

چه زمانی موها را می توان مرتب نمود؟

روز چهارم پس از عمل می توان موها را با آب ولرم و استفاده از شانه دندانه درشت شستشو داد. تا روز ششم پس از عمل از شامپو استفاده نکنید. از برس سر به نرمی می توانید استفاده کنید. از سشوار نیز می توانید استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که باد آن داغ نباشد چون در نواحی عمل شده ممکن است حس کامل وجود نداشته باشد. مش کردن و رنگ کردن موها از سه هفته پس از عمل قابل انجام است.

 

پس از عمل چه کسی روند مراقبت از بیمار به چه صورت می باشد؟

جهت مراجعه به مرکز جراحی و یا بیمارستان (روز عمل) همچنین هنگام ترخیص (عصر روز عمل یا روز بعد) خودتان رانندگی نکنید بلکه توسط همراه مراجعه و به منزل بروید. شب اول پس از عمل نیز شخصی نزدتان باشد.

 

 

 

 

Tehran Facial Surgery

 

 

 

 

 

دوران پس از عمل چه اتفاقی می افتد؟

  • شما باید بدانید که قبل از اینکه به شکلی که انتظار دارید تغییر نمائید، مراحلی را در دوران پس از عمل خواهید داشت. اول اینکه شما متورم و کمی کبود به نظر می آیید و بدنبال آن دوره گذرا و موقتی که قیافه شما برای خودتان غریبه و نا آشناست. این تغییرات برای هر کسی متغیر است. وقتی عمل صورت و پلک ها با هم انجام شود این تغییرات سه هفته طول خواهد داشت در پایان این زمان بسیاری از بیماران می توانند در مجامع عمومی حضور یابند ولی اسکار (جای عمل) ممکن است احتیاج به آرایش داشته باشد که در بعضی بیماران این زمان ممکن است چند روز کمتر و در بعضی دیگر چند روز بیشتر باشد. به خاطر داشته باشید که بعضی از بیمارانی که عمل صورت و پلک انجام می دهند موقتا افسردگی بلافاصله پس از عمل پیدا می کنند که این کاملا طبیعی است و نباید نگران باشید. دیدن تورم و کبودی جالب نیست به خصوص که انتظار طبیعی اینست که شما بهتر شده باشید. خوشبختانه این دوره به سرعت می گذرد.
  • تورم بعد از جراحی صورت ایجاد می شود که معمولا خفیف و موقت است اما از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. توجه دقیق به آموزش های پس از عمل به کاهش تورم، تغییر رنگ و ناراحتی پس از عمل کمک می کند.
  • برای کاهش تورم تا یک هفته زیر سینه و سرتان حدود ۳۰ درجه بالا باشد.
  • کمپرس سر و صورت پس از جراحی تا زمان خواب استفاده کنید که به صورت متناوب ۱۵ دقیقه بگذارید و ۱۵ دقیقه بردارید باعث کاهش کبودی و تورم خواهد شد. تکه های یخ یا کیسه یخ نرم برای این منظور خوب است. می توانید چند تا تهیه کنید که به طور متناوب استفاده شود. از تماس مستقیم یخ با پوست صورت خودداری کنید و خیلی ملایم کیسه یخ را روی صورت قراردهید. بخاطر داشته باشید که ناحیه عمل و پانسمان را خشک نگه دارید.
  • ۴۸ ساعت اول پس از عمل فعالیتتان را محدود کرده و استراحت کنید که نبض و فشارتان بالا نرود. چنان چه پروتز چانه داشته اید از ورزش های کنتاکتی تا مدت ۴ هفته اجتناب کنید.

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *