Chest and Abdominal Beauty Surgery

جراحی زیبایی سینه و شکم

جراحی زیبایی سینه و شکم جزو رایچ ترین عمل های جراحی زیبایی می باشند که به روش های مختلف و طبق خواست بیمار صورت می پذیرد.  عمل های جراحی زیبایی سینه و شکم  به بیمار کمک می کند به اندام دلخواه خود دست یابد.

Chest and Abdominal Beauty Surgery

جراحی زیبایی سینه و شکم شامل جراحی های زیر می باشد:

 • جراحی کوچک کردن سینه ها
 • ژنیکوماستی و بزرگی سینه ها در مردان
 • اصلاح افتادگی سینه (ماستوپکسی لیفت سینه )
 • جراحی کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی یا تامی تاک)
 • بزرگ کردن سینه ها ( پروتز سینه )
 • لیزر لیپولیز

 

 

جراحی زیبایی سینه و شکم با کوچک کردن سینه ها:

 • در جراحی زیبایی سینه و شکم یکی از موارد مربوط به کوچک کردن سینه ها می باشد.
 • سینه های بزرگ چه مشکلاتی برای فرد ایجاد می کند؟
 • سینه های بزرگ که از نظر فرد زیبا نیستند یا سایز آن با اندام وی تناسب ندارد.
 • ایجاد درد در شانه، گردن، پشت
 • عفونت مکرر در زیر و وسط سینه ها
 • ایجاد شیار و لک روی شانه ها
 • گوشه گیری به علت خجالت از حضور در اجتماع
 • اختلال در فعالیت ورزشی
 • پیدا نشدن لباس مناسب برای فرد

 

روش های جراحی کوچک کردن سینه:

روش های جراحی کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یکی از روش های کوچک کردن سینه ها می باشد که در این روش ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بی حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه ها تزریق می شود و سپس با ایجاد سوراخ های دو تا سه میلی متری در جاهای مناسبی از پوست سینه با استفاده از کانولا چربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه کوچک تر می شود.

 

 

 

 

Chest and Abdominal Beauty Surgery

 

 

 

 

جراحی زیبایی سینه و شکم برای کوچک کردن شکم:

این روش جراحی زیبایی سینه و شکم افتادگی سینه را اصلاح نمی کند.

این روش جراحی زیبایی سینه و شکم برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی در سینه دارند مثل زنان یائسه و افرادی که جای عمل روی سینه هایشان را نمی پذیرند و یا اصلاح افتادگی مد نظرشان نیست. همچنین با این روش جراحی زیبایی سینه و شکم قبل از عمل نمی توان پیش بینی کرد که چه حجمی از سینه را می توان کوچک کرد.

 

جراحی زیبایی سینه و شکم با برش سینه:

روش دیگر برداشتن بافت سینه با برش سینه است. برای کوچک کردن  و جراحی سینه از برش های متعدد و متفاوتی استفاده می شود که هر چقدر سینه بزرگ تر، افتاده تر و پوست اضافه بیشتری داشته باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.

سینه هایی که برای اصلاح بزرگی شان به برداشت کمی نیاز دارند را می توان فقط با برش دور هاله و یا فقط برش زیر سینه عمل کرد.

چه انتظاری از این جراحی زیبایی سینه و شکم داریم؟

نتیحه این جراحی زیبایی سینه و شکم ایجاد سینه هایی کوچک تر سفت تر و بالا کشیده تر می باشد. بسته به روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یکسال بایستی صبر کرد.

 

 

 

Chest and Abdominal Beauty Surgery

 

 

اصلاح افتادگی سینه:

اصلاح افتادگی سینه ها از دیگر روش های جراحی زیبایی سینه و شکم می باشد که این افتادگی بیشتر در زنان پس از زایمان و شیردهی، افزایش سن و تغییرات وزن در ظاهر سینه هایشان ایجاد می شود.

در بیشتر موارد حجم سینه کم شده و پوست الاستیستی (کشسانی) خود را از دست می دهد، سینه ها شکل اولیه شان را از دست می دهند و سفتی شان کم شده و شروع به شل شدن می کنند و هاله و نوک سینه از جای اصلی شان که در برجسته ترین قسمت سینه است به سمت پایین جابجا می شود. به این حالت اصطلاحا افتادگی سینه ها یا پتوز می گویند.در شدیدترین نوع، نوک سینه ها کاملا در زیر سینه ها قرار می گیرد.

 روش های درمانی برای جراحی زیبایی سینه در ایران:

به عمل جراحی اصلاح افتادگی سینه؛ ماستوپکسی می گویند. با این عمل سینه های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می آیند؛ بدون این که حجم کلی سینه تغییری کند. حتی به علت آن که در این عمل پوست اضافه برداشته شده و بافت سینه به حالت فشرده درمی آید، سینه ها کوچک تر دیده می شوند.

اگر سینه شل وحجم آن کم شده ولی شکل آن خوب و هاله و نوک سینه در جای مناسب قرار دارند، فقط با گذاشتن پروتز مناسب می توان نتیجه بسیار خوبی به دست آورد و نیاز به کار اضافی نیست.

اگر سینه شل وحجم آن کم شده و هاله و نوک سینه پایینتر از حد طبیعی واقع شده، چنانچه فرد از اندازه سینه خود راضی باشد (حجم فشرده شده سینه داخل سوتین ) در این صورت در جراحی زیبایی سینه و شکم، پوست اضافه برداشته شده و از بافت قسمت زیر سینه جهت برجسته و پر کردن قسمت بالای سینه استفاده می شود.

 

 

راضی نبودن از سایز فعلی سینه:

ولی اگر فرد از سایز فعلی سینه اش راضی نیست و می خواهد که سینه بزرگتری داشته باشد در این صورت در جراحی زیبایی سینه و شکم، اصلاح افتادگی هم زمان با گذاشتن پروتز باید انجام شود که هر چه افتادگی بیشتر باشد مقدار برش بیشتر خواهد بود.

 

جراحی زیبایی سینه و شکم برای اصلاح افتادگی سینه:

در موارد شدیدتر افتادگی یا وجود پوست اضافه بیشتر نیاز به برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه در هنگام جراحی زیبایی سینه و شکم می باشد.

در این جا هم  چنان چه قسمت بالای سینه ها از بافت خالی شده باشد، جهت اصلاح آن از پروتز و یا بافت قسمت زیرین سینه خود بیمار در جراحی زیبایی سینه و شکم استفاده می شود.

برای افرادی که از کوچکی سینه خود راضی نیستند هم می توان همزمان از پروتز جهت افزایش اندازه سینه استفاده کرد. حاملگی مجدد، تغییرات شدید وزن و افزایش سن ممکن است سبب شل شدن مجدد سینه ها شوند. توصیه می شود پس از جراحی دائما سوتین طبی استفاده کنند.

 

 

 

Chest and Abdominal Beauty Surgery

 

 

 

جراحی زیبایی سینه قیمت:

نتیحه این جراحی سینه و شکم ایجاد سینه هایی سفت تر، بالاتر و کشیده تر می باشد. بسته به روش جراحی، برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یک سال بایستی صبر کرد.

 

بزرگ کردن سینه ها (پروتز سینه) :

بزرگ کردن سینه ها، جزو شایع ترین عمل های جراحی زیبایی است. در این نوع جراحی سینه  و شکم، پروتزهای مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

پروتزها با سایز های مختلف ساخته می شوند که مهم ترین خصوصیت آن ها قطرشان و مقدار برجستگی که ایجاد خواهند کرد می باشد. پس یک پروتز با یک حجم معین می تواند با قطر و برجستگی متفاوت ساخته شود با این حساب برای هر فرد با هر شکل و فرم سینه می توان پروتز مناسب انتخاب کرد.

 

جراحی زیبایی کوچک کردن شکم:

کوچک کردن شکم یکی از شایع ترین شکایات مراجعین در جراحی های زیبایی مشکلات مربوط به ناحیه شکم و پهلو ها است که این افراد از برجستگی و چاقی بیش از حد این ناحیه، شلی و افتادگی پوست شکم و یا وجود ترک های فراوان در پوست شکم خود رنج می برند و فرد دچار کمر درد و عفونت های پوستی زیر چین شکم می شود.

 

 

 

 

Chest and Abdominal Beauty Surgery

 

 

 

 

جراحی زیبایی سینه و شکمبرای کوچک کردن شکم:

درمان های رایج و چه روشی برای چه فردی مناسب است؟

 • با توجه به مشکل خاص هر فرد پروسه درمانی خاصی برایش تعریف می شود.
 • سلامتی عمومی فرد
 • کیفیت پوست(پوست سفت بدون ترک یا پوست نازک با ترک فراوان)
 • میزان پوست اضافه بالا و پایین شکم
 • مقدار چربی دور شکم و پهلو
 • شل یا سفت بودن جدار شکم (عضلات شکم)

 

سه روش رایج درمانی:

۱-عمل جراحی پلاستیک شکم (ابدومینوپلاستی یا تامی تاک )

۲- لیپوساکشن ( خارج کردن چربی زیر پوستی)

۳- ترکیب این دو روش

 

 

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *