جراحی بینی پهن

جراحی بینی پهن یکی ریگر از جر احی های بینی است . بینی ها در اشکال و اندازه های مختلفی ایجاد می شوند و نظرات زیادی در مورد مشخصات یک بینی ایده آل وجود دارد.

در نظر برخی از افراد پهن بودن بینی مربوط به گرد بودن نوک بینی است و در نظر بعضی دیگر سوراخ های بینی پهن است و یا پل بینی خیلی عریض یاعث ایجاد بینی پهن می شود.

جراحی بینی پهن

 

همان گونه که می دانید پهنای بینی معمولا  با طول بینی و سایر اجزای صورت فرد ارزیابی می شود. بعد از یک جراحی بینی موفق، بینی باید با سایر اجزای صورت متناسب باشد.

عمل جراحی برای یک بینی پهن باید برای بهبود تناسب بینی و ایجاد سازگاری با سایر اجزای صورت انجام شود.

اولین قدم برای جراحی یک بینی پهن این است که دلایل پهن بودن بینی توسط دکتر تشخیص داده شود و سپس بهترین روش برای اصلاح آن تعیین شود

بینی‌های استخوانی و بینی‌های پهن

به طور کلی شکل بینی در همه  افراد به صورت  یکسان نیست. نوع پوست و ساختار بینی  باعث  می شود شکل بینی به دودسته بینی استخوانی یا غضروفی و بینی پهن یا گوشتی تقسیم شود معمولاً بعد از انجام جراحی بینی پهن، بینی حتماً باید با سایر اجزای صورت تناسب لازم را داشته باشد.

 

جراحی بینی پهن  بیشتر برای بهبود تناسب بینی و ایجاد سازگاری با سایر اجزای صورت فرد انجام می شود در برخی مواقع امکان دارد  بیمار نتواند  تشخیص دهد که بینی گوشتی دارد یا نه در صورتیکه نتوانید تشخیص دهید بایدبه  پزشک  متخصص مراجعه کنید دکتر جراح هم بسته به نوع بینی و فرم صورت بیمار به بررسی های لازم قبل از جراحی می پردازد.

جراحی بینی پهن

 

از آنجائی که جراحی بینی پهن پیچیده‌تر و نیاز به دقت و حساسیت پزشک دارد بیمار باید در انتخاب  جراح متبحر و باتجربه دقت کافی داشته باشید اگر پزشک تبحر کافی در جراحی را  نداشته باشد نه‌تنها صورت شما زیبایی نمی‌شود بلکه عمل او باعث بروز مشکلات تنفسی در شما هم می‌شود.

کوچک کردن بیش‌ازحد بینی در بینی پهن به خاطر کوچک‌تر شدن سوراخ‌های بینی تنفس راحتی صورت نمی‌گیرد و فرد دچار مشکلات تنفسی می‌شود. پس تمام معایب و بینی و رفع مشکلات را در جریان جلسه مشاوره با پزشک جراح خود در میان بگذارید.

 

ویژگی های  کلی بینی های پهن و گوشتی چیست

-نوک بینی به علت ضخیم بودن پوست و وجود غده های چربی، حالت افتاده دارد

-استخوان و غضروف بینی ضعیف تر و غیرقابل مشاهده  است.

-پوست بینی به صورت قابل ملاحظه ای ضخیم تر می شود.

-نوک و پایین بینی بسیار بزرگتر و پهن تر از بینی های استخوانی است.

-دراغلب موارد بینی های پهن و گوشتی دارای قوز بر روی تیغه بینی است.

-افرادی که دارای بینی های پهن هستند بهتر است که انتظارات غیر معقول از جراح بینی خود نداشته باشند،

-در بینی های پهن چون پوست بینی را به هیچ وجه با جراحی نمیتوان تغییر داد ولی با تقویت پایه غضروفی به کمک گرافتهای غضروفی از بینی، گوش و حتی دنده خود بیمار میتوان به بینی شکل بسیار بهتری داد.حتما با جراح بینی خود همکاری لازم را داشته باشید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

 

 

دلایل ایجاد یک بینی پهن چیست

بینی پهن می تواند به دلایل مختلف برای فرد ایجاد شود در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

-پهن بودن استخوان بینی

-پهن بودن غضروف های طاق وسط بینی هم موجب یهن شدن بینی می شود.

-پهن بودن نوک بینی

-پهن بودن غضروف های جانبی بالایی یا پایینی بینی

-ضخیم بودن پوست یا گوشتی بودن  بینی

-پهن بودن سوراخ های بینی

-نحوه ی باریک کردن  و جراحی بینی پهن چگونه است

جراحی بینی پهن

نحوه انجام جراحی بینی پهن

در بینی پهن سوراخ های بینی در بیشتر مواقع عریض یا پل بینی کمی پهن،است  واین از دلایل نارضایتی بیمارانی است که بینی پهنی دارند. غضروفی که باعث می شود نوک بینی پهن و گرد شود را می توان به کمک جراحی نازک  می شود و کاملا شکل داده می شود. برای اینکه مشخصات نوک بینی بیشتر نمایان شود پزشک برای این کار از  سپتوم بینی یا از پشت گوش غضروف بر می دارد  تا بتوان بدین وسیله نوک بینی را باریک تر نشان داد. سپس غضروف خود بیمار به دقت جایگذاری  می شود تا بینی یک ظاهر طبیعی تر و لطیف تر به خود بگیرد.

انواع روشهای جراحی بینی پهن

-روش  کوچک کردن سوراخ های بینی

همراه با جراحی بینی پهن می توان سوراخ های بینی را هم تغییر داد تا از این جهت نیز به نگرانی بیمار رسیدگی شود. به طور کلی عرض ایده آل سوراخ های بینی تقریبا باید برابر با فاصله ی بین دو چشم باشد.بنابر پیشنهاد قرارداد های انجمن زیبایی، عرض ایده آل سوراخ های بینی تقریبا باید برابر با فاصله ی بین دو چشم باشد.

 

جراحی باریک کردن پایه های بینی پهن

در حراحی بینی پهن برای کوچک کردن بینی ازروش های متعدد باریک کردن پایه ی بینی و همچنین تغییر و جمع کردن پره های سوراخ بینی استفاده می شود که هر کدام از این روش ها باید با در نظر گرفتن تناسب اجزای صورت و دستیابی به نتایج مطلوب استفاده شود. برش پایه ی بینی و یا ترکیبی از این دو روش را می توان برای ایجاد یک ظاهر متعادل، طبیعی و مطلوب در این روش استفاده کرد.

 

باریک کردن و بالا بردن پل بینی پهن و افتاده در جراحی بینی پهن

در جراحی بینی یک هدف مشترک بین بسیاری از بیماران، باریک کردن و بالا بردن پل بینی پهن و افتاده وجود دارد. پزشک این این هدف را با جابجایی استخوان های تشکیل دهنده ی پل بینی و کمی ارتفاع دادن به آن به دست آورد.

 

جراحی بینی پهن

همچنین در جراحی بینی پهن می توان استخوان های پهن بالای سوراخ های بینی را نیز تغییر داد. ساختن پل بینی شامل لایه گذاری به وسیله ی مواد مصنوعی یا اضافه کردن بافت بدن خود بیمار (غضروف، استخوان، حلقه) است تا بدین وسیله بتوان طول و عرض مناسبی از بینی ایجاد کرد.

 

به دلیل افزایش روز افزون بیمارانی که پشت بینی آنها کوچک است و به دنبال تقویت کردن و بزرگ کردن آن هستند برخی از روش های غیر جراحی در این موارد استفاده می کنند، که البته با توجه به مشکلاتی مانند احتمال جذب ، عفونت و یا خطر واکنش های آلرژیک و … که در این روش ها وجود دارد بنده با آنها موافق نیستم.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی پهن

-بعد از جراحی بینی در صورتی که پزشک  داروهای را تجویز نموده به طور کامل آن را  استفاده کنید و جلسات معاینه را به طور مرتب بروید.

-بیمار تا دو هفته بعد از جراحی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکند.

-بعد از عمل بینی به مکان های شلوغ تا جای ممکن نروید زیرا امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد

– در چند روز اول از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن دارد خودداری کنید.

-برای کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی کمپرس یخ استفاده کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *