Natural nose surgery

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی برای زیبا کردن و تغییر بینی، به گونه ‌ای انجام می‌شود که اندازه و شکل آن متناسب با فرم و سایر اجزای صورت باشد و هیچ نشانه ‌ای از عمل بر روی بینی مشخص نباشد.

 تنها مشکلات بینی از بین برود و پس از جراحی، سایرافراد متوجه عمل بینی فرد نشوند. در این نوع جراحی، بینی شیب مناسب خواهد داشت و قوس آن حالت سرسره‌ای به خود نمی ‌گیرد.

 

 

 

Natural nose surgery

 

 

 

 

 در این عمل پشت بینی بعد از جراحی صاف بوده و یا قوس اندکی توسط جراح ایجاد می‌شود. زاویه بین بینی و پیشانی و همچنین بین لب و بینی کاملا متناسب است و نوک بینی در این مدل، سربالا یا برجسته نیست.

در جراحی بینی طبیعی سوراخ ‌ها زیادی دست‌کاری نمی‌ شوند و در صورتی که نیاز به کوچک کردن و تقارن آن ها باشد، جراح اقدام به تغییر سوراخ و پره‌ های بینی می‌کند و بعد از عمل اندازه سوراخ‌ ها نسبت به کل بینی هارمونی داشته و بیش از حد کوچک نخواهند شد.علاوه ‌بر این، از طریق جراحی بینی طبیعی می توان نواقص بینی مانند جراحی پولیپ بینی، قوز و انحراف بینی را اصلاح کرد.

 

 

 

Natural nose surgery

 

 

 

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی بینی فرم طبیعی (رینوپلاستی) می‌ تواند ظاهر و اعتماد به نفس را افزایش دهد، اما الزاماً نمی ‌تواند ظاهر شما را به ظاهر ایده‌آل مورد نظرتان تغییر دهد یا باعث شود دیگران با شما رفتار و برخورد متفاوت داشته باشند. قبل از تصمیم ‌گیری درباره عمل جراحی، به دقت به انتظارات خود فکر و در این رابطه با پزشک متخصص جراحی بینی صحبت کنید.

بهترین گزینه ‌ها برای جراحی بینی طبیعی افرادی هستند که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند و انتظارات ایده‌آل از نتایج حاصل از عمل جراحی ندارند.

اگر شما از نظر فیزیکی سالم و از نظر روانی با ثبات هستید و انتظارات واقع ‌بینانه از جراحی بینی دارید، احتمالاً می ‌توانید یک گزینه مناسب برای استفاده از این روش درمانی باشید.

جراحی بینی طبیعی می ‌تواند به منظور دستیابی به اهداف زیبایی یا اهداف تجدید ساختار بینی همچون رفع نواقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی مثل پولیپ بینی در افراد مختلف انجام شود.

 سن فرد نیز می تواند یک عامل تاثیرگذار در این رابطه باشد. بسیاری از جراحان ترجیح می ‌دهند عمل جراحی بینی را بر روی نوجوانان انجام ندهند تا زمانی که آن ها به سنی برسند که فرایند رشد بینی کامل شود.

این موضوع معمولاً بین ۱۴ یا ۱۵ سالگی برای دخترها و کمی دیرتر برای پسرها اتفاق می ‌افتد. علاوه بر این هنگام انتخاب این عمل برای نوجوانان باید احساسات و شرایط اجتماعی آن ها نیز مورد توجه قرار گیرد تا به این ترتیب مطمئن شویم جراحی بینی دقیقاً چیزی است که خود فرد و نه والدین وی به دنبال انجام آن هستند.

 

 

 

Natural nose surgery

 

 

 

آماده شدن برای انجام جراحی بینی طبیعی:

جراح به منظور آماده شدن برای انجام جراحی بینی دستورالعمل‌ هایی را به شما می ‌دهد که شامل راهنمایی ‌های لازم درباره خوردن و آشامیدن، سیگار کشیدن، استفاده یا اجتناب از ویتامین‌ها و داروهای خاص و شست ‌وشوی صورت است. با دنبال کردن دقیق این دستورالعمل ‌ها شما می ‌توانید یک عمل جراحی راحت و به نسبت بی‌ خطر داشته باشید. در طول مدت آماده شدن برای عمل جراحی، مطمئن شوید افرادی هستند که بتوانند پس از انجام عمل جراحی شما را به منزل برسانند و در چند روز اول پس از عمل در صورت نیاز به شما کمک کنند.

 

 

محل انجام جراحی بینی طبیعی:

عمل جراحی ممکن است در یک مطب تجهیز شده برای عمل جراحی، یک مرکز جراحی سرپایی، یا یک بیمارستان انجام شود. این نوع از عمل معمولاً در مراکز جراحی سر پایی انجام می ‌شود تا به این ترتیب هزینه عمل جراحی به نسبت کاهش پیدا کرده و بیمار راحتی بیشتری داشته باشد. استفاده از روش‌ های پیچیده در انجام عمل جراحی ممکن است نیاز به بستری بیمار برای یک دوره زمانی کوتاه داشته باشد.

 

 

 

Natural nose surgery

 

 

 

 

اقدامات لازم پس از انجام جراحی بینی طبیعی:

پس از انجام جراحی بینی فرم طبیعی و به‌ طور خاص در طول ۲۴ ساعت پس از عمل، احساس ورم بینی بعد از جراحی بینی دارید، ممکن است در ناحیه دماغ یا سر، احساس درد کنید.

 شما می ‌توانید هر گونه ناراحتی احتمالی را با داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح تسکین دهید. در اولین روز پس از عمل جراحی سعی کنید در حالت خواب سر خود را رو به بالا نگه دارید. (به استثنای زمانی که می‌ خواهید حمام کنید)

ممکن است متوجه این شوید که ورم کردگی و کبودی اطراف چشم ‌هایتان در ابتدا افزایش پیدا می‌ کند و در طول ۲ یا ۳ روز پس از انجام عمل جراحی به بیشترین مقدار می ‌رسد. برای التیام این ورم یا کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا به این ترتیب احساس شما کمی بهتر شود.

 در هر حالت، در این مرحله احساس شما بسیار بهتر از ظاهر شما خواهد بود. اکثر بخش ورم کرده و کبود صورت باید ظرف مدت ۲ یا ۳ هفته ناپدید شود (به هر حال بخشی از ناحیه ورم کرده که برای دیگران قابل توجه نیست و برای شما و جراحتان اهمیت دارد، ممکن است برای چندین ماه پس از عمل جراحی باقی بماند).

کمی خونریزی در چند روز اول پس از انجام عمل جراحی عادی است و شما ممکن است برای چند هفته مقداری احساس خفگی و گرفتگی بینی بعد از عمل جراحی  داشته باشید.

جراح احتمالاً از شما می ‌خواهد برای یک هفته یا بیشتر هوا را با فشار از بینی خود خارج نکنید، تا زمانی که بافت جراحی شده در بینی التیام پیدا کند.

اگر شما از فیتیله بینی استفاده می ‌کنید، می‌توانید آن را ظرف مدت چند روز از بینی خود خارج کرده و احساس بسیار بهتری داشته باشید. در پایان یک یا ۲ هفته معمولاً تمام پوشش‌های حفاظتی، ابزارها، اسپلینت‌ها و بخیه‌های موجود در بینی باید از بینی بیمار خارج شوند.

 

 

 

 

Natural nose surgery

 

 

 

 

 

نتایج عمل و ظاهر طبیعی و جدید شما:

در روزهای پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی، هنگامی که صورت شما کبود و باد کرده است، بهتر است هدف خود برای داشتن ظاهر بهتر را فراموش کنید. در این زمان معمولاً بسیاری از بیماران احساس افسردگی می‌کنند و این موضوع کاملاً عادی و قابل درک است.

 استراحت کافی به شما اطمینان می‌ دهد که از این مرحله به خوبی عبور می ‌کنید. روز به روز، بینی شما ظاهر بهتری پیدا می ‌کند و احساس شما بهتر می ‌شود.

در طول یک یا ۲ هفته، شما دیگر ظاهر بعد از انجام عمل جراحی خود را نخواهید داشت. هنوز درمان کامل به آهستگی پیش می ‌رود و یک فرایند تدریجی است. دقت داشته باشید که در این زمان باید نحوه چسب زدن بینی به درستی انجام گیرد. برخی از نقاط ورم کرده به خصوص در ناحیه نوک بینی ممکن است به ماه‌ها زمان برای بهبود نیاز داشته باشند. بنابراین نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی بینی طبیعی ممکن است برای یک سال یا بیشتر مشخص نباشد.

دکتر آرش نجف بیگی-فوق تخصص جراحی پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *